<

Зеленський розповів, коли можуть відновитися переговори з росією

09:08 | 23.10.2022 / Новини / , /
Перегляди
510
/ 1 коментар

Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна може повернутися до переговорів з Росією після повернення всіх своїх територій в кордонах 1991 року, однак повернення відносин з рф, які були до війни, вже не буде.

Зеленський в інтерв’ю канадським телеканалам CTV та CBC, – передає УП.

“Вони (росіяни – ред.) можуть повернути нам назад нашу територію, якщо вони хочуть перемовин. Вони повинні вийти з нашої землі, з території нашої держави, залишити нам нашу землю в міжнародно визнаних кордонах від 1991 року. І тоді ми скажемо, в якому форматі і з ким ми готові говорити.

Це справедливо. Щоб говорити, треба відмотати до того моменту, коли наші держави говорили. А це було до війни, до 2014 року. І з цієї точки можна спробувати вирішити питання дипломатично”.

Зеленський заявив, що псевдореферендуми і так зване “приєднання” росією окупованих українських територій поставили крапку в можливості переговорів.

При цьому президент висловив думку, що в росії “обов’язково буде керівництво, з яким у тому чи іншому вигляді Україна буде спілкуватись”.

“Але за умов, що немає війни. Але за умов, що це не ультиматум, а це діалог, за умов поваги до нашого суверенітету, нашої нації, нашої держави, наших людей, нашого права. За таких умов, авжеж, буде спілкування”, – сказав він.

При цьому Зеленський зазначив, що рівень майбутніх стосунків з росією буде залежати також від того, повернуть Україні її землі чи Україна поверне свої землі і якою ціною.

“Чи буде повернення відносин, які були до цієї війни? Впевнений, що ні. Вони забрали багато людей і багато життів. Суспільство їм цього вже не пробачить… Ви не повинні диктувати суспільству, як їм ставитися до іншого суспільства держави, яка хотіла вчора стерти вас з лиця землі. Це буде вибір нашого суспільства – говорити з ними чи в цілому не говорити. І скільки десятків років, а може й більше, пройде після цієї війни, перш ніж суспільства почнуть комунікувати, ніхто не знає”, – сказав президент.


один коментар
  1. у такому разі для цієї довгої-предовгої війни від наших партнерів доведеться вибивати не тільки зброю а ще й живу силу. Ми ж не нескінченний оркостан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Лютого, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі