<

Збирали гроші для ЗСУ і привласнювали: у Тернополі затримали двох керівників благодійного фонду

09:11 | 12.05.2022 / Новини / , , , /
Перегляди
562
/ Коментарі відсутні

У Тернополі затримали організаторів благодійного фонду, які присвоювали частину коштів, призначених для ЗСУ. За час «роботи» фонд заробив 13 мільйонів гривень, з яких половину «благодійники» забрали собі.

Про це повідомив у фейсбуці голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Двоє братів з Чернівців близько 1,5 років тому створили благодійний фонд на Тернопільщині. Справи йшли не дуже, та з початком війни і до сьогодні, братам, а також їхнім друзям, яких залучили до роботи фонду, вдалося зібрати на потреби ЗСУ – 13 млн грн.

На жаль, тільки на 6,5 млн грн благодійники придбали необхідне для військових, а іншу половину витратили на власні потреби – купили дорогі авто, мобільні телефони та поставили на рахунки – 5 млн грн, які до завершення слідства – заморожені.

«50/50. В такій пропорції керівники одного із благодійних фондів Тернопільщини розподіляли кошти небайдужих громадян. Половина суми – на потреби військових, решта – у власні кишені. Складно в такому повідомленні стримати емоції, але я змушений говорити фактами. Впевнений, що порядні громадяни скажуть своє слово й охарактеризують цих «благодійників» як належить», – написав Ігор Клименко.

Під час обшуків у помешканнях благодійників вилучили 34 тисячі доларів США, майже 7 тисяч євро, понад 2 тисячі фунтів стерлінгів та більше 200 тисяч гривень.

Злочинців затримали.

«За незаконне використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку під час воєнного стану (і нагадаю, що це нова стаття Кримінального кодексу – 201-2) діячам загрожує до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна», – підсумував Клименко.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
9 Лютого, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі