<

Збір полуниці: польські фермери не мають ким замінити українців

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:48 | 15.04.2020 / Новини / , /
Перегляди
103
/ коментарі 3

Закриття кордонів через загрозу поширення епідемії коронавірусу затримало трудову міграції з України до Польщі.

Як повідомляє Yavp.pl, за оцінками експертів компанії Personnel Service, щомісяця до Польщі приїжджало близько 160 тисяч нових працівників з України, які змінювали тих, хто повертався на батьківщину після закінчення терміни дії візу або днів дозволеного перебування в безвізовому режимі. 

Починаючи з другої половини березня, такої ротації вже немає. На думку експертів, якщо карантинні обмеження триватимуть до червня, то на роботу до Польщі не приїде навіть 480 тисяч працівників з України.

Вже зараз найбільші проблеми через відсутність українських трудових мігрантів відчувають польські фермери. Вони б’ють на сполох, бо збирати полуницю та інші весняні польові культури немає кому. Бракує щонайменше кільканадцять тисяч працівників. Фермери побоюються, що через це частину врожаю можуть втратити, що не лише стане серйозним фінансовим ударом по них, а й викличе дефіцит овочів у магазинах.

Польські ЗМІ пишуть, що сезонних працівників намагатимуться замінити місцевими безробітними або тими, хто втратив роботу. Водночас самі сільгоспвиробники досить скептично ставляться до цього: кажуть, що польова робота, яку переважно виконували українці, досить важка, й люди без досвіду можуть просто не впоратися з нею.

За даними рекрутингової компанії Worksol, з Польщі протягом березня-квітня 2020 року виїхало близько 60% українців. Залишилися переважно ті, хто проживають тут разом зі своїми сім’ями. Водночас у компанії зазначають, що після закінчення всіх карантинних обмежень через коронавірус, більшість трудових мігрантів з України повернуться на роботу до Польщі.




коментарів: 3
  1. який же дурний поляк захоче за такі гроші спину гнути? тільки український наймит!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер