<

За хвилею псевдомінувань в Україні стоїть Росія ,– СБУ

11:12 | 23.01.2022 / Новини / , , /
Перегляди
412
/ коментарів 7

У відомстві наголосили, що у такий спосіб РФ намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини.

Спецслужби Російської Федерації активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури як один із елементів гібридної війни для посилення тиску на Україну. У цьому переконана Служба безпеки України, повідомляють на її офіційному сайті.

Інформують, що якщо впродовж 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.

Служба безпеки України у співпраці з Національною поліцією та представниками інших правоохоронних відомств активно протидіє таким проявам: з початку 2021 року встановлено 313 осіб, які здійснили псевдомінування.

“Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо чітко це усвідомлювати”, – йдеться у повідомленні СБУ.

За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця всі можливі наслідки.

Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. Разом з цим, вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслано користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Оперативне відслідковування каналів надходження неправдивої інформації відбувається в рамках проектів міжнародної допомоги разом з іноземними партнерами у тому числі.

СБУ вкотре нагадує, що «анонімні терористи» будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України:

 • частина 1 статті 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) карається позбавленням волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок може бути засуджено на термін від 4 до 8 років;
 • частина 1 статті 258 (терористичний акт) у разі загрози вчинення вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров’я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна, за повторний такий прояв – від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
коментарів: 7
  • я побачив, а ти ? рік тому в рашке був шквал “мінування”… пройшов рік… ну сам розуміеш – треба було підготувати матеріально – технічну базу.. а нас за шо ? правільно ?

   • Молодець гість – іди візьми з полички бабаевский шоколад.
    А фразу а нас то за що? з якою ти так козиряєш останні дні – я чув саме в українських анекдотах, і це була самоіронія. Почуття гумору ніхто не відміняв.

 1. А ви ще сумнівалися що то Росія Нашим керівникам взагалі лафа піднялися ціни на продукти хто винен Росія ,піднялися на жкх звісно Росія ,піднявся долар ну як тут без Росії ,ну а наші начальники -правителі білі і пухнастенькі )))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 Травня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі