<

За час війни окупанти зґвалтували 400 українських дітей і дорослих, – Денісова

17:40 | 27.04.2022 / Новини / , /
Перегляди
201
/ Коментарі відсутні

До Офісу омбудсмена надходять звернення від громадян про випадки сексуального насильства з боку російських загарбників. На сьогодні таких звернень уже близько 400.

Про це сказала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю «Суспільне Новини», передає Укрінформ.

«З Херсонської області наразі є такі звернення. Там, де зв’язок поновлюється, там люди і розповідають. А якщо немає зв’язку – то як вони зателефонують?» – сказала Денісова.

За її словами, дзвінки на «гарячу лінію» уповноваженого щодо необхідності отримання психологічної допомоги почали надходити, коли наприкінці березня українські військові почали визволяти міста Київської області і жителі змогли спокійно вийти з підвалів. Люди зізнавались, що стали жертвами сексуального насильства з боку загарбників.

Таких звернень Офіс омбудсмена отримав з 1-го по 14-те квітня близько 400, і вони продовжують надходити, зазначила Денісова.

«Наші п’ять психологів не справляються з цим навантаженням. Тож я висловила прохання ЮНІСЕФ, щоб вони збільшили майже у два рази кількість психологів, щоб і допомога була якісною, і щоб не було вигорання, у тому числі цих психологів, які і вдень і вночі отримують такі звернення. І ці випадки дуже страшні», – наголосила омбудсмен.

За її словами, завдання Офісу омбудсмена – зафіксувати такі факти, визначити відповідність дій російських загарбників міжнародному гуманітарному праву і дотриманню Женевських конвенцій та протоколів до них, та розповісти про це світу. Слідчі дії робитимуться трохи згодом.

Уповноважена також висловила думку, що пережите сексуальне насильство може вплинути на бажання або здатність дівчат і жінок народжувати дітей, і це має ознаки геноциду.

«Також ознаки геноциду мають ті випадки, коли дітей вивозять.., щоб Україна не мала майбутнього. Немає дітей – немає майбутнього, немає українців. Це і є геноцид українського народу», – наголосила Денісова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 Липня, Неділя
2 Липня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі