<

Єврокомісія офіційно запропонує пакет допомоги Україні на €18 млрд уже цього тижня

09:11 | 7.11.2022 / Новини / /
Перегляди
25
/ Коментарі відсутні

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила президенту Володимиру Зеленському, що вже цього тижня винесе пропозицію щодо ухвалення фінансового пакета допомоги Україні на 18 мільярдів євро.

Про це сповіщають у Єврокомісії.

Ще у жовтні стало відомо, що лідери країн Європейського Союзу дали «зелене світло» плану фінансової підтримки України у 1,5 мільярда євро щомісяця упродовж 2023 року. Тобто загальна сума фінансової допомоги на наступний рік від ЄС становить 18 мільярдів євро.

Після офіційного оголошення пропозиції Єврокомісії рішення має ухвалити Європарламент.

Цей пакет фінансової допомоги значною мірою закриватиме потреби України у фінансуванні на наступний рік. Згідно з ухваленим держбюджетом, Україна очікує у 2023-му видатки на рівні 72 млрд євро (2,58 трлн грн).

У телефонній розмові із Зеленським Урсула фон дер Ляєн повідомила, що пільгові довгострокові позики з покриттям процентних витрат також сприятимуть реформам України та її шляху до членства в ЄС. Президентка Єврокомісії додала, що ЄС продовжує надавати гуманітарну допомогу Україні, особливо взимку.

Лідери також обговорили плани щодо розширення пропускної спроможності на дорогах між Україною та країнами ЄС для експорту української продукції.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
3 Лютого, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі