<
ЄС остаточно затвердив шостий пакет санкцій проти росії та білорусі

17:35 | 3.06.2022 / Новини / , , , /
Перегляди
131
/ Коментарі відсутні

Європейський союз 3-го червня таки затвердив шостий пакет санкцій проти росії через війну в Україні.

Також ЄС запровадив санкції і проти білорусі через підтримку самопроголошеним президентом лукашенком війни проти України, пише ТСН.

“Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС і тим самим скорочуємо величезне джерело доходу для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, які сталися в Бучі та Маріуполі, і забороняємо діяльність російських засобів дезінформації, які активно сприяють пропаганді війни президента Путіна“, – повідомив Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки ЄС Жозеп Боррель.

Санкції проти російської нафти

ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з Росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших нафтопродуктів .

“Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських поставок і не мають життєздатних альтернатив”, – йдеться у повідомленні.

Відключення російських та білоруських банків від SWIFT

Від системи SWIFT ЄС відключив найбільший російський банк “Сбербанк”, Московський кредитний банк,Російський сільськогосподарський банк і Білоруський банк розвитку та реконструкції.

Санкції проти російських пропагандистів

Також на території ЄС заборонили мовлення російських пропагандистських каналів “Россия РТР/РТР Планета” , “Россия 24” і “Міжнародний телецентр”.

“Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включаючи пропаганду, з метою дестабілізації сусідніх з Росією країн та ЄС”, – йдеться у повідомленні.

ЄС обмежив експорт до рф та надання агресорці консультаційних послуг

ЄС розширює список осіб та організацій, яких торкнулися обмеження на експорт товарів і технологій подвійного використання. Такі доповнення до списку включають як російські, так і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки росії. Це включатиме 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.

Також ЄС заборонить надання в росію бухгалтерських послуг, зв’язків з громадськістю та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.

ЄС покарає винних у звірствах у Бучі та Маріуполі

ЄС вирішив накласти санкції на фізичних та юридичних осіб, винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також оборонних компаній. Цей перелік обіцяють опублікувати згодом.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
12 Серпня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі