Яким фіксували НЛО над території Волині 150 років тому

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:36 | 9.11.2017 / Рубрика: Новини / Прокоментуй!

Явище невпізнаних літаючих об’єктів зафіксовано людством у наскальному живописі ще з часів палеоліту. Географія появ НЛО розповсюджена по усій Земній кулі. Потужна хвиля повідомлень та зображень НЛО з’явилася у 1940-1950 роки, але й до цього повідомлення фіксувалися європейською та американською пресою у 19-20 сторіччях.

На території Волині у ці часи також неодноразово фіксувалися ці незрозумілі атмосферні об’єкти, причому вони були цілком тотожні тим, що масово спостерігалися у Європі та Америці у ті часи, – пишуть Хроніки Любарта.

Дівчата танцюють у Ковелі біля костелу, а над ними летить диск. Можна уявити, що це 1930-ті, бо тоді його збудували. Колаж Олександра Котиса

Слід зауважити, що очевидці бачили майже весь спектр видів НЛО – вогняні кулі, літаючі об’єкти з рухливими лопатями, сигароподібні, дзигоподібні, ромбоподібні, диски, або явища яким взагалі немає аналогій.

Зрозуміло, що ці спостереження є досить невеликою часткою того, чому були свідками мешканці Волині, але будемо користуватися тим, що є.

Наведемо деякі з них.

Вогняні кулі

Рапорт Радомишльського земського справника від 19 травня 1859 року свідчить, що рано вранці 18 травня того ж року селяни Радомишльського повіту спостерігали ядро ​​”вогняного” кольору розміром, як сприймає звичайне око, два з половиною вершка (біля 12 см). Тіло об’єкта мало хвіст (теж “вогняний”) у вигляді променя яскраво фіолетового, з відтінками зеленого кольору. Довжина променя налічувала півтора аршини (біля 1 метру), висота польоту тіла 60 сажнів (більш 100 метрів). Потім з’явилося багато таких же “ядер”.

Одні під час свого польоту, розсипаючись іскрами, зникали в повітрі, інші, розсипаючись таким же чином, падали на землю “з тріском, не залишаючи ніяких слідів”, а деякі продовжували шлях далі. У своєму рапорті владі справник Радомишльського земства згадує і таке: “Помічені явища в одному напрямку біля трактової корчми, що належить селу Калганівка. Один з метеорів впав, очевидно, в результаті чого виникла пожежа на даху корчми”.

Опис явища ототожнюється з величезною кількістю описів кульових блискавок. Єдиної фізичної теорії виникнення і перебігу цього явища до теперішнього часу не існує, лабораторні спроби відтворити кульову блискавку на час, більший кількох секунд, не були успішними.

Сигароподібний об’єкт

Перед Першою Світовою війною у Луцьку дислокувався 44 Камчатський піхотний полк. У ньому служив поручик Жуковський Борис Адамович, який регулярно писав листи своїй дружині Поповій Єлизаветі Ігнатівні. Всього відомо 50 листів 1913-1917 років. Слід зауважити, що поручик у доступних йому подробицях детально описував полкове і фронтове життя, згадувані ним факти точно збігаються з наявними історичними документами.

Перші фронтові враження поручика складалися від видовища військового дирижабля. Лист написаний у с.Рачин, нині пригород Дубно, 14 серпня 1914 року (1 серпня по старому стилю) .

«Моя єдина, полк наш весь перейшов вчора з Луцька під місто Дубно, і розташувався у його околиці. Вчора вночі над нашим розташуванням літав цепелін. Простим і неозброєним оком виглядав як зірочка. Спочатку він низько і плавно пролетів над нашим загоном, а потім піднявся високо-високо над нами і зупинився. Тільки прожектор, встановлений у його передній частині, то зменшував вогонь, то яскравіше разгорявся. У сильний бінокль було видно ряд освітлених вікон його каюти і ледве помітні обриси сигари – його корпуса. Яка сміливість – бути над табором супротивника. До ранку, звісно, полетів за свій кордон.»

А ось далі починаються невідповідності.

Згідно з німецькими джерелами, у серпні 1914 року на Східному фронті діяло три дирижаблі, два базувалося у Кенигсбергу  (Z-IV і Z-V), один у Легниці

(CL-2). Лише один з них, Z-V виконував розвідувальні польоти 11-12 серпня по маршруту Вроцлавек-Плотськ-Лодзь, тобто у західній Польщі.

У Австро-Угорщини своїх військових дирижаблів вже не було. З 1909 року в Австрії було побудовано 4 невеликих військових дирижаблі, але до початку війни 3 з них були виведені з експлуатації, а один загинув у катастрофі. Залишався приватний дирижабль «Австрія», але він був скоріше експериментальним і непридатним для військових дій. У зв’язку з відсутністю фінансів для його утримання у 1914 році він був зданий на злам.

З початком війни Австро-Угорський Королівсько-Цісарський генштаб мусив орендувати німецький CL-2, який почав польоти над південно-східною Польщею лиш з 22 серпня.

Інформація, що розкриває «таємницю» «дубнівського дирижабля» ще не знайдена, і тому питання залишається відкритим.

 

 

Літаюча машина

Газета “Свет”, 29 березня 1892 року.

“Шановний добродію, пан редактор! Вважаю своїм обов’язком повідомити вельмишановній газеті про появу вже не вперше і у нас “літаючої” машини. Її бачили 15, 16, 17 і 23 березня цього року (1892).

Сього числа в шість з половиною годин ранку її бачили в 2-х верстах на північ від м. Луцька Волинської губернії над селом Зміїнець. Бачили її солдати 3-го взводу 2-го ескадрону 33-го Драгунського Ізюмського полку і селяни села Зміїнець. Рух машини було зі сходу на захід. Політ – швидше польоту птаха. Висота польоту може бути порівняна з висотою польоту журавля. Шум від руху цього штуки було чути в селянських хатах. При русі машини вітер був з північного заходу. Достовірність моєї розповіді може підтвердити командир 2-го ескадрону 33-го Драгунського Ізюмського полку Н. Р. ”

Журнал військового відомства “Разведчик” (1892, N 93) провів невелике розслідування. Факти, що називається, “мали місце бути”. Командир 33-го полку надав журналу рапорт, що доповнює лист наступною деталлю: “Машина йшла дуже швидко; колір машини світлий, металевий”

Сам командир не бачив цей об’єкт, але втім, повідомив, що особисто спостерігав в Дубно – 24-го цього ж березня о 10 год вечора на горизонті з західної сторони спостерігав подобу комети зі змінним світлом і недовго триваючим блиском при повній тиші та слабкому освітленні місяця. Поява цієї комети порушила багато говору в краї, доступному дуже зручно і легко для іноземців, охочих оглянути цікаві для них пункти без всяких (повітряних) куль і не ризикуючи нічим “.

Ротмістр повідомив до редакції “Разведчика”:

“У кореспонденції газети “Свет”, N 73, сказана правда. Я особисто сам не бачив цієї літаючої машини, але її бачили кілька людей нижніх чинів ввіреного мені ескадрону і деякі з селян с. Зміїнець. Я особисто сам опитував селян і нижніх чинів, і всі вони показали одне й те саме. 23 березня в 6 1/2 ранку увагу всіх було залучено сильним шумом, схожим на шум далеко поїзда. Люди в страху і подиву озиралися кругом, дивилися вгору і чітко побачили над самим Зміїнцем, летить машина світло-металевого кольору, на висоті журавлиного польоту. Величина і форма невеликої копиці сіна. Деякі помічали щось на зразок крил, лопатей, які рухалися. З чуток, цю літаючу машину бачили в Радзівілові, м Дубно, м. Здолбунові, м Рівне, Луцьку, м. Боремель, м Ковелі, м. Рожище Волинської губ. Цікаво опитати сторожів і вартових в тих місцях, де ця машина зупинялася та освітлювала (місцевість).

Заговорили про появу чогось, що висвітлює ночами снопами сильного світла землю з 15 березня і закінчили розмови 24 березня.

  1. 23 березня 1892 року в 6.25 видно було не більше 2 або 3 хвилин чітко, а потім неясно, куля або літаюча машина над с. Зміїнець. Шум від його польоту було чути хвилин до 10-ти і настільки сильний, що його можна було розібрати і неуважній людині в селянській хаті в с. Зміінці. Цей шум був чутний в с. Черчіці в 2-х верстах від Зміїнця.
  2. З’явилася машина із заходу, або, вірніше, з південного заходу, і рухалася на схід, вірніше, на північний схід. Кажуть в місті, що її бачили близько 2-ї години ночі цього числа над с.Рованці і Гнідава, де вона висвітлювала і вірогідно оглядала околиці. Рухалася вона поривчасто. Кажуть, що під час її роботи було світло в м.Луцьку.
  3. Вітер я вранці сам перевірив, і він дув з північного сходу на південний захід, так що машина рухалася, розрізаючи повітря, і тому, думаю, був шум від зусиль механізму. Шум був схожий на шум далекого поїзда і вітряка. Ранок був сухий, морозу не було, але був свіжий холодний вітер.
  4. Хмар не було.
  5. Люди, що бачили, кажуть, що колір машини світло-металевий з блиском. Селяни кажуть, що форма ящика, а солдат, який бачив її вже після прольоту, казав, що вона має форму невеликої копиці сіна. Селянин бачив її раніше і далі. Солдат же замість того щоб подивитися вгору, дивився з подивом на всі боки, і коли здогадався поглянути наверх, то побачив вже машину що відлітає. У селі піднявся крик переляку, і тільки тоді дали знати мені, коли все вже було скінчено.

У Луцьку кажуть, що бачили її близько 2-ї години ночі в ніч з 22-го на 23-е … Ось все, що можу повідомити “.

Напис у небі

Зі спогадів мешканки колонії Карчунек Устилузької гміни Володимир-Волинського повіту Казиміри Ковельчик.

«Це було приблизно влітку 1943 року! Я добре пам’ятаю, як моя старша сестра Марія помітила на блакитному небі величезний надпис, виконаний білими літерами. Був безхмарний південь і світило сонце, а надпис розташовувалася під ним. Через хвилину усі вже з великим занепокоєнням дивилися на ці літери, видимі в сонячному світлі. Напис була дуже чітким, і Марія з великим інтересом взялася за її прочитання. В цей час моя мама та інша рідня висипали на ганок нашого будинку, і деякі з них, побачивши цей напис, почали голосно плакати та голосити. Мабуть, це відвернуло мою сестру і завадило прочитати весь напис цілком, вона так і не зрозуміла суть написаного. У цей момент надпис раптово зник, ніби хтось стер її губкою немов зі шкільної дошки. Згодом моя сестра з цього приводу пред’являла нам претензії, кажучи: «Ну і чому потрібно було піднімати плач, я б все прочитала і вам переказала, а так я і сама не знаю до кінця, в чому суть, і про це ми ніколи не дізнаємося ».

Я особисто дуже добре тоді розглянула цей напис і підтверджую, що це були два великі рядки, а літери в словах були товстими. Мені також здається, що літери були друкованими. Я не пам’ятаю, якою мовою був напис, і я не змогла зрозуміти укладеного в тих словах сенсу. На наступний день всі уважно стежили за небом в надії, що це явище знову повториться. Але, на жаль, ніяких написів нами помічено не було. Марії тоді було років 20, вона встигла закінчити довоєнну польську гімназію, а також вчилася в школі в Устилузі, але я не знаю, володіла вона тоді будь-якою іноземною мовою ».

«Інші знаки на небі з’явилися напередодні різанини в нашому селі і околицях восени того ж самого року. Я пам’ятаю, як в один з днів після заходу сонця і з настанням сутінків члени моєї сім’ї разом зі мною і сусідами побачили на небі «величезний вогняний стовп». Спробую описати його по пам’яті: «Це був дуже добре помітний темно-червоний, скоріше навіть вогненний стовп у формі довгого прямокутника. Він виглядав як балка в сараї, але тільки кривавого кольору. Цей стовп дуже чітко виглядав на тлі чорного неба. Стовп перебував постійно на одному місці у вертикальному положенні, не переміщався і не згорав. Він з’явився зовсім в іншому місці, ніж попередній надпис. Зараз я вже не пам’ятаю, чи торкався стовп землі.

Пам’ятаю, що він красувався на небі близько десяти хвилин з моменту початку спостереження. Я стверджую з повною упевненістю, що і напис з двох рядків, і цей кривавий стовп не були ілюзією. Я насправді все це бачила!». Цей знак бачила не тільки моя сім’я, але і безліч людей з нашого села. Наприклад, мені доводилося чути, як наші деякі сусіди запевняли, що також спостерігали кривавий стовп в небі. Наприклад, я впевнена, що серед очевидців була і сім’я Міщакових.

Пам’ятається, що незабаром після описаного стовпа на небі знову з’явилося чергове незвичайне явище. Це було так … Пізно ввечері, коли було вже темно, я була вдома і тут почула, як наша мама Магдалена кличе нас: «Діти, йдіть швидше сюди! Подивіться, знову знак на небі з’явився!». Ми всі вибігли з будинку до мами, яка перебувала в городі. Коли я глянула в небо, то побачила таке Це був великий червоний серп, всередині якого знаходився червоний молот! Іншими словами: широко відомий символ колишнього Радянського союзу! Хочеться підкреслити, що цей знак був добре видно і спостерігався в небі не протязі близько 10 хвилин з моменту початку спостереження. Моя мама заголосила: «Що ж тепер з нами буде, ці знаки на небі напевно віщують щось погане! Буде війна!». Але насправді ніхто з нас до кінця не знав, що мав означати за задумом Божим небесний знак серпа і молота.

Проте, в той же час, у всякому разі, перед різаниною в нашій колонії Карчунек Волинський на небі з’явилася «велика вогненна мітла». Пам’ятаю, як хтось мені тоді сказав, що знову з’явилося якесь знамення на небі. Ми тут же з рідними вибігли на вулицю і, дійсно, своїми очима побачили: «Це була мітла з вогню, але не настільки кривавого кольору, як попередній стовп, вона була більш яскравою». Я пам’ятаю, як мама тоді сказала: «Моліться, діти, бо ця мітла нас всіх вимете! Це вже кінець нам, це дуже нехороший знак!». Виглядала ця мітла наступним чином. Будучи широкої зверху, вона звужувалася донизу, закінчуючись зовсім вузькою ділянкою без продовження у вигляді древка. Це була просто типова мітла, зроблена з березових різок. Потрібно підкреслити, що різки я бачила дуже виразно! Ця мітла спостерігалася близько п’яти хвилин, а потім раптово зникла без сліду, але її живий образ надовго закарбувався в наших серцях».

Під час роботи над статтею, автор неодноразово спілкувався з мешканцями сіл Волині. З’ясувалося, що у нічному небі, не засміченому ріжучим світлом міських ліхтарів та пилом, досить часто відбуваються явища, що повністю вкладаються у сучасні каталоги досліджень UFO, і вони є звичною картиною для селян. Але цей матеріал вже для наступної теми.

Найбільш повне означення НЛО дав дослідник непізнаного Джозеф Аллен Хайнекен: «сприйняття об’єкта або світла, видимого в небі або космосі або над земною поверхнею; феномен, привид, траєкторія, загальна динаміка і характер свічення якого не знаходить логічного, загальноприйнятого пояснення, є таємницею не тільки для очевидців, але і залишається непоясненим навіть після пильного вивчення всіх доступних свідчень фахівцями, здатними, якщо це можливо, ідентифікувати явище з точки зору здорового глузду ».

Інакше кажучи, якщо з’являється повідомлення про спостереження над Землею будь-якого дивного явища, випадок не був ототожнений з жодним відомим науці метеорологічним або астрономічним явищем, а також не було встановлено доказів фальсифікації, то кажуть, що йдеться про непізнаний літаючий об’єкт (НЛО ). Якщо ж пояснення явищу знайдено, то говорять про упізнані літаючі об’єкти (абП). Більшість літаючих об’єктів все ж знаходить пояснення і стає абП. З усіх повідомлень про НЛО непізнаними залишаються лише 5-10%. Деякі об’єкти залишаються непізнаними тільки через нестачу інформації про них.

У статті використана інформація з національного архіву НЛО України – UFOBUA.

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Погляд

Дещо про закони 8487 та 8488 щодо розмитнення авто на іноземній реєстрації
Розкажу про деякі аспекти, щоб ситуація стала більш зрозумілою. Закони 8487 та 8488. Прийняті Верховною Радою, підписані Президентом, вступили в силу з 25-го листопада (окрім ...

Новини

11 грудня, Вівторок
13:02
На Волині п’яний водій на вантажівці влетів у Mercedes
12:44
У Володимирі-Волинському проведуть передноворічний ярмарок
12:17
Снігопади, хуртовини та сильний вітер: в Україні оголосили штормове попередження
11:51
Соцмережу Google+ закриють на 4 місяці раніше, ніж планувалося: стався новий витік даних 52,5 млн користувачів
11:25
230-кілограмовий далекобійник з Волині хоче схуднути у новому телешоу
10:40
Лучанин, погрожуючи пістолетом, пограбував фінансовий заклад у Черкасах
10:11
Протести «жовтих жилетів»: Макрон пообіцяв підвищення зарплат і податкові пільги 1
09:53
Туск скликає саміт ЄС по Brexit
09:35
«Не дочекаються», – Саганюк прокоментував чутки про свій стан здоров’я 2
09:04
За кілька днів вакцина проти кору для дорослих має з’явитися у всіх областях — доцент Національної медакадемії
08:15
Росія може інспірувати міжконфесійні конфлікти для вторгнення в Україну – СБУ 2
07:32
Названі найбільш екологічні країни світу: Україна лідирує серед пострадянських держав
06:21
Водіїв попереджають про сніг та ожеледицю
05:57
Настю Каменських розкритикували за перуку 3
03:17
В Австралії помер відомий кенгуру-велетень Роджер
01:47
Перший в історії боксер-трансгендер здобув перемогу у бою
10 грудня, Понеділок
23:18
ФІФА планує створити всесвітню Лігу націй
23:04
У Польщі легковик на смерть збив українку
22:07
Прем’єрка Британії скасувала завтрашнє голосування щодо Brexit у британському парламенті
21:48
НКРЕКП збільшила тарифи на тепло для 18-ти підприємств ТКЕ
Усі новини