<

Якою може бути Волинь: три моделі поділу області

Цей запис опубліковано більш як рік тому
07:05 | 9.10.2019 / Новини / /
Перегляди
1
/ 1 коментар

Чотири повіти замість 16 наявних районів пропонують утворити у Волинській області в результаті реформи удосконалення адміністративно-територіального устрою.

Про це йшлося 8 жовтня на брифінгу та круглому столі за участю експертів, які розробляли пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Волинської області, членів міжвідомчої робочої групи, представників Мінрегіону, регіональних громадських організацій та утворених на Волині ОТГ. Захід відбувся в бізнес-центрі «Passage Interdit», – передають Волинські новини.

Насамперед керівник проєктів Інституту регіонального розвитку Орест Микита наголосив, що брифінг і круглий стіл покликані ознайомити мешканців областей із підготовкою адміністративно-територіальної реформи, а також для того, аби вони мали можливість висловити свої зауваження та пропозиції.

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко зазначив, що така зустріч стала можливою завдяки отриманому центром гранту від британського посольства. Такі обговорення питання зміни адміністративно-територіального устрою районного рівня тривають у всіх областях України протягом року.

Він нагадав, що вже п’ять років у країні реалізовується реформа місцевого самоврядування, створюються об’єднані територіальні громади, децентралізується бюджетне фінансування.

«Це неминуче ставить перед нами завдання переходу до наступного етапу – реформи субрегіонального рівня», – сказав Ігор Коліушко.

Він додав, що орієнтовно після реформи в Україні має нараховуватися 100–120 повітів.

«Це питання, яке має вирішитися уже до кінця цього року. Новообрана влада неодноразово заявляла, що підтримує реформу і хоче її завершити, аби вже наступного року місцеві вибори відбулися на новій територіальній основі», – сказав Ігор Коліушко.

Щодо майбутніх префектів він відзначив, що вони виконуватимуть такі функції, як нагляд за дотриманням законності органами місцевого самоврядування, координація діяльності територіальних підрозділів виконавчих органів влади, координація роботи органів адміністрації у випадку надзвичайних ситуацій, а також представництво уряду на території громади.

Голова правління Центру політико-правових реформ відзначив, що, відповідно до пропозиції Мінрегіону, на Волині мають утворити три повіти, однак, на його переконання, Волинська область повинна складатися з чотирьох повітів.

Провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені Мар’яна Долішнього НАНУ», кандидат економічних наук Петро Жук зупинився на питанні, яким чином варто формувати мережу адміністративних районів.

«При цьому, звісно, потрібно керуватися прийнятими в ЄС стандартами формування адміністративних одиниць», – сказав Петро Жук.

Водночас зауважив, що важливий чинник, на який потрібно зважати, – це доступність транспорту (оптимальний час – 1–1,5 години їзди до районного центру), необхідність комунікації мешканця і органу влади.

Петро Жук зазначив, що, попри рекомендації Мінрегіону, теж вважає, що на Волині слід утворити чотири райони.

Варіант Мінрегіону
Варіант експертів проєкту Центру політико-правових реформ і UPLAN
Варіант представників Волинської області

На захід завітала також голова Волинської обласної ради Ірина Вахович, котра зауважила, що обласна влада не погоджується на пропозицію Мінрегіону щодо виокремлення в області трьох районів, натомість виступає за створення чотирьох районів.

«Якщо з економічного погляду створення четвертого району, ймовірно, недоцільне, то з географічної та соціальної позицій він потрібний», – сказала Ірина Вахович і додала, що від початку обговорення реформи щодня до облради надходять численні звернення мешканців області з обґрунтуваннями того, де доцільно чи ні створювати, наприклад, центр повіту.

Після обговорення узагальнений варіант удосконалення субрегіонального рівня в Україні, зокрема щодо необхідності утворення на Волині чотирьох повітів, скерують до Міністерства розвитку громад та територій України.

Цю думку врахують під час підготовки проєкту Закону України щодо адміністративно-територіального устрою України, розроблення та прийняття якого заплановані на кінець цього року та перший квартал 2020 року.

Своєю чергою, вже на квітень-травень наступного року можуть бути призначені місцеві вибори, котрі відбудуться згідно з новим адміністративно-територіальним устроєм у конкретній області.

один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Вересня, Вівторок
27 Вересня, Понеділок