<

Як вижити під “Градом”. Інструкція

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:42 | 25.01.2015 / Новини / , , /
Перегляди
90
/ 1 коментар

Система залпового вогню “Град” має репутацію грізної і страшної зброї, яка не залишає шансів на виживання. Однак, як показує досвід, можна залишитися живим і під “Градом”. Головне — не піддаватися паніці і знати особливості цієї зброї.

Міну можна почути і відреагувати на неї. Снаряди з “Граду” летять вдвічі швидше за швидкість звуку. Почути постріл і звук ракети, що летить у тебе, неможливо, – пише Канал 24

Однак залп із “Граду” добре видно. Вночі це яскравий спалах на горизонті, вдень — димні сліди ракет. Тому в першу чергу потрібно організувати чергування спостерігачів, які вчасно попередять про початок обстрілу.

Звичайна дальність стрільби — від 5 до 20 кілометрів, і після сигналу від спостерігача є всього декілька секунд, щоб сховатися. Тому в людей, що перебувають в зоні можливого обстрілу «Градами», дуже швидко виробляється специфічна звичка: вони постійно тримають у полі зору об’єкти на місцях, що можна використовувати як укриття.

Ракета “Граду” в рази потужніша за мінометну міну. Важкий снаряд на надзвуковій швидкості і шість кілограмів вибухівки легко пробивають стіни будинків і ламають міжповерхові перекриття.

Тому в будівлі краще ховатися в підвалі або на підлозі першого поверху.Вибирайте місце в кутку між несучими стінами, там менше шансів потрапити під стелю, що завалилась, і недалеко від вікна чи дверей, щоб можна було швидко залишити будівлю в разі влучання.

Осколково-фугасний снаряд “Граду” має контактний детонатор, який спрацьовує при ударі об землю. Як і у випадку з мінометом, осколки після вибуху летять вгору і в сторони. Тому від осколків досить надійно захищають окопи, щілини, воронки, бліндажі. Якщо обстріл застав вас на відкритій місцевості  лягайте на землю і притискайтеся до неї якомога сильніше.

На кожній пусковій установці “Град” — 40 снарядів, які при необхідності можна випустити за 20 секунд. При обстрілі снаряди вибухають один за одним. Зазвичай дають залп приблизно з 10-30 снарядів, після чого уточнюють результати стрільби і коректують вогонь, або ж змінюють позицію. Можливий і масований обстріл: в артдивізіоні — 18 бойових машин, які використовують і разом, і малими групами, і поодинці.

Тому не поспішайте виходити із укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після закінчення обстрілу.

Розкид снарядів — 50-100 метрів. При обстрілі цілей у населених пунктах ракети часто вибухають на вулицях і залітають у житлові квартали.

Отже, основні правила виживання при обстрілі з “Граду”:

1. Почути надзвуковий снаряд неможливо. Організуйте постійне спостереження.
2. Постійно тримайте в полі зору будівлі, що знаходяться поблизу, предмети на місцевості, які можна швидко використовувати як укриття. З часом це стане звичкою.
3. Окопи, воронки, щілини захищають від осколків досить надійно. Якщо обстріл застав вас на відкритій місцевості — лягайте на землю.
4. У будівлі краще ховатися в підвалі або на першому поверсі — в кутку, недалеко від вікна чи дверей.
5. Після закінчення залпу не поспішайте виходити з укриття. Зачекайте хоча б хвилин десять — цілком імовірно, що обстріл продовжиться.




один коментар
  1. Так “град”це дуже небезпечна зброя,оскільки після її розриву практично не реально залишитись неушкодженим,знаходячись у радіусі розриву її.Тому,будьте обережні,і нехай допоможе нам Господь Бог!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер
24 Квітня, Середа