Як цієї зими розраховується плата за теплопостачання

13:49 | 14.02.2018 / Рубрика: Новини / 1 коментар

Плата за централізоване опалення  для населення  здійснюється за правилами надання  таких послуг та послуг з постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою уряду № 630 від 2005 року із змінами.

Якщо  у будинку встановлені засоби обліку теплової енергії, споживач  платить відповідно до  їх показань пропорційно опалюваній площі квартири, а у випадку призначення субсидії – вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, – повідомляє ВВ ПТМ “Володимир-Волинськтеплокомуненерго”

За відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії, плата за централізоване опалення справляється з розрахунку за  квадратний метр опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

З 05 січня 2018 року був  встановлений тариф  на послугу з централізованого опалення для населення в розмірі 35,25 грн. за 1 кв. метр опалюваної площі. Але це не означає, що щомісячна плата за опалення буде такою і однаковою на протязі опалювального періоду.

Розмір щомісячної плати  визначається підприємством за формулами, наведеними в п. 40 – 43 згаданих  правил, з урахуванням довідки Волинського гідрометцентру щодо температури зовнішнього повітря в кожній з діб розрахункового періоду для визначення фактичної середньої в місяці, який є розрахунковим.

Згідно з  такими проведеними розрахунками у нашому місті плата за квадратний  метр опалюваної площі у жовтні (за  9 діб надання  такої послуги) становила  6,7259 гривні, у   листопаді (30 діб) – 28,0296 грн., у грудні (31 доба) – 31,0901 грн., у січні  (31 доба) – 40,0327 гривні за квадратний метр опалюваної площі.

При цьому за  показник середньої розрахункової температури у приміщені бралося 18 градусів.  У  розрахунках встановленого тарифу враховувалась середня нормативна температура зовнішнього повітря за опалювальний сезон згідно ДСТУ + 0,4ºС, а у січні – середня температура за опалювальний сезон для м. Володимира – Волинського +1,88 ºС. Однак, фактична середня температура на  вулиці дещо «відхилилась»  від  цих  норм і, згідно з довідкою гідрометцентру, становила  у жовтні 6 градусів тепла, у листопаді – 3,5 градуси тепла;  грудні  – 1,9 градуси тепла; січні – 0,6 градуса морозу.  Це  відповідно зумовило  і різницю  в  оплаті  за  квадратний метр опалювальної  площі у розрізі  місяців. Тобто, в місяці, коли фактична температура зовнішнього повітря була нижче нормативної, плата за послуги була більшою в порівнянні із затвердженим тарифом згідно відповідних методик розрахунку.

Ті споживачі, які отримують субсидії, мають сплачувати щомісячно обов’язкову частку платежу в межах соціальних норм, на які  її призначено.

Підприємство  подає інформацію управлінню соціального захисту населення про розмір плати за квадратний метр опалюваної площі в розрізі кожного місяця та про перерахунки плати за централізоване опалення в разі ненадання її або надання не в повному обсязі, зниження якості для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій за підсумками опалювального періоду.

Споживачі, які мають заборгованість за послуги з централізованого опалення мають можливість провести реструктуризацію боргу , це надає їм право звернутись в управління соціального захисту за призначенням субсидії.

1 коментар
  1. Незнаю як вони там розраховують але складається думка, що якщо палять то їм нараховують зарплату. Бо як по іншому можна пояснити: на вулиці +1, а на батареях можна млинці жарити. У найхолоднішій кімнаті де балкон +26,6. ( вул.Ковельська б.70).

Додати коментар


Погляд

І тут сестра ,смачно поїдаючи “сємочкі”, починає мене інструктувати, як аналізи я маю розливати по пробірках
Вчора дитині стало погано,біль в животі…викликали швидку. Приїхала коретка, совєтскіх часів..на яких вже навіть поліція не їздить,а дітям не зашкодить. Забрали на ...

Новини

23 лютого, П’ятниця
23:15
Україна почала експорт 357 нових товарів у ЄС
22:34
Росія таки проведе вибори президента в анексованому Криму, попри застереження України
21:41
На полігоні у Володимирі-Волинському тривають військові навчання 1
20:20
Польща хоче запровадити обмеження на ввезення пального
19:47
У Кривому Розі військові пройшлися парадом з радянськими прапорами 2
18:29
Березовичі поки що залишаються у Володимир-Волинському районі. Депутати не підтримали об’єднання з Війницею 1
17:43
Шанувальників творчості Лесі Українки зібрав читальний зал Іваничівської бібліотеки
16:59
Про проблеми та їх вирішення говорили під час зустрічі з нардепом Ігорем Гузем у Павлівській та Іваничівській ОТГ
16:53
«Кроноспан» повідомляє про ризики та екологічні наслідки своєї діяльності 3
16:26
Затримали підозрюваних у замаху на нардепа Мосійчука
16:09
Знайшлися “зниклі” матір та донька з Іваничівщини, яких розшукувала поліція 3
15:09
У Польщі група грузинів і українців напали на поліцію, є четверо поранених
14:36
В Україні подешевшав бензин: які українські АЗС знизили вартість палива?
14:17
Якими будуть напрямки для нового набору проектів на бюджет участі у Володимирі-Волинському?
14:04
Відбудеться чергова сесія Нововолинської міської ради
13:33
Баскетбольні щити з кільцями встановили у Володимир-Волинському спорткомплексі
13:06
«Волинські шахти нікому не потрібні», – нардеп Ігор Гузь
12:39
“Мінімалка” в Україні може зрости до 4100 гривень 3
12:39
Центр надання соціальних послуг відкрили у Льотничому
12:28
Понад 20 тисяч боржників з аліментів уже позбавлені права на керування авто, – міністр юстиції
Усі новини