<
Вищу освіту можна буде здобувати на підприємстві: МОН підготував проєкт

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:29 | 30.10.2020 / Новини / , /
Перегляди
3
/ Коментарі відсутні

Міністерство освіти і науки розробили проєкт положення про здобуття вищої та фахової передвищої освіти за дуальною формою навчання. Тобто здобувати освіту можна буде у двох місцях – у закладі освіти та на підприємстві або установі.

Відповідний проєкт МОН представили для громадського обговорення, яке триватиме до 28-го листопада, = повідомляє 24 канал з посиланням на пресслужбу Міносвіти.

Якщо цей закон приймуть, то студенти здобуватимуть практичні знання на робочих місцях від 25% до 60% від загального обсягу матеріалів, визначеного освітньою програмою.

Навчальне навантаження студента буде розподілятися між навчанням у закладі освіти та на робочому місці залежно від особливостей освітньої програми. Графік навчання може бути побудовано по-різному.

Заклад освіти організовуватиме дуальну форму навчання для учнів та студентів, які захочуть це спробувати і пройдуть відбір у роботодавця.

Переваги для студента, який буде здобувати освіту за такою формою навчання:

  • його професійна спрямованість;
  • уміння працювати в команді;
  • відповідальність;
  • фінансова незалежність.

Для закладу освіти з’являються нові можливостідля:

  • підвищення якості освіти за рахунок оперативної корекції освітніх програм;
  • прикладних наукових досліджень;
  • зміцнення конкурентоспроможності на ринку надання освітніх послуг тощо.

Для чого в Україні хочуть запровадити дуальну освіту? Метою провадження такого навчання є підвищення якості підготовки студентів до професійної діяльності.

Організацію дуальної форми освіти зможуть ініціювати як заклади освіти, так і роботодавці. За реалізацію освітньої програми відповідатиме заклад освіти. Натомість роботодавці-партнери відповідатимуть за реалізацію програми навчання на роботі.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 Грудня, Субота