<

Волинянин, який рибалив на Рівненщині, захворів на лептоспіроз

03:55 | 17.09.2021 / Новини / , /
Перегляди
684
/ Коментарі відсутні

У Волинській області зареєстрували перший випадок захворювання на лептоспіроз.

В ході проведеного епідрозслідування встановили, що захворювання спричинене перебуванням на водоймі та рибальством на території Рівненської області в кінці серпня поточного року, – повідомляє ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ України».

На другу добу хворий відчув підвищення температури тіла до 39,5C, розлади шлунково-кишкового тракту, незначне пожовтіння склер і шкірних покривів та характерний для лептоспірозу симптом – різка болючість литкових м’язів. Діагноз «лептоспіроз» підтвердили у лабораторії мікробіологічних та медико-генетичних досліджень біологічних факторів ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ України».

Наразі хворий перебуває на стаціонарному лікуванні, епідрозслідування триває.

В області на сьогодні нараховується понад 70 ензоотичних територій по лептоспірозу. Така ситуація підтверджується високим відсотком інфікування дрібних ссавців у природі збудником лептоспірозу (у понад 20% лабораторних досліджень).

Захворюваність на лептоспіроз у Волинській області носить спорадичний характер. Так, з 2018 року захворіло 8 осіб: у 2018 р. – 3 людей (в Ковельському, Луцькому районах і м. Луцьку); 2019 р. – 3 (у В.Волинському районі і м. Луцьку); 2020 р. – 1 (у Рожищенському районі), 2021 р. – 1 (у м. Луцьку).

Епідрозслідування встановило, що всі захворілі мали контакт із водоймами під час відпочинку, риболовлі чи проведенні сільгоспробіт на території власних господарств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Травня, Неділя
21 Травня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі