<

Волинські фермери завершують жнива та починають копати картоплю

15:13 | 12.08.2022 / Новини / , /
Перегляди
314
/ Коментарі відсутні

На Волині завершуються жнива, фермери та одноосібники починають копати картоплю.

Станом на 10-те серпня на Волині зібрали понад 80 % зернових, обмолотили 730 тисяч тонн пшениці. Про це розповів  Суспільному керівник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Юрченко.

На полі фермерського господарства Руслана Хомича щодня п’ятеро людей збирають до півсотні мішків картоплі.

Нині – екстрене копання картоплі, каже фермер. З його слів, вантажівку картоплі господарство передає військовим та цивільному населенню у Миколаївську область.

Кілька днів тому у господарстві зібрали озиму пшеницю і ріпак. Руслан Хомич розповідає, що урожай з його полів середній.

“Урожай я б не сказав, що потужний. Було і 4,5 тонни з гектара пшениці, 10 тонн і 6,7 тонни, як на якому полі. На поліські райони гріх жалітися. Єдине, що цін взагалі немає”, – говорить фермер.

У процес жнивної кампанії свої корективи цього року внесли не лише погодні умови, але й повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Зі слів Руслана Хомича, емоційно було важко збирати урожай.

Юрій Юрченко прогнозує: за два тижні волинські господарі завершать збирати ранні зернові культури.

Як відомо, Волинська область лідирує серед інших регіонів зі збору цьогорічного врожаю озимого ріпаку. Площа посіву озимого та ярого ріпаку на Волині становила 49 тисяч гектарів. Станом на 9 серпня обмолотили більш як 160 тисяч тонн.

Також волинські аграрії надають допомогу іншим регіонам. Борошномельні підприємства мають борошна в достатній кількості.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Жовтня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі