<

Заклади й установи Володимир-Волинського району передають громадам

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:50 | 23.12.2019 / Володимир / , , /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

18-го грудня, на останній у 2019-му році сесії Володимир-Волинської районної ради вирішували майнові питання і говорили про надходження та видатки бюджету. В наступному році він буде ще скромнішим, адже більшість закладів, де районна рада була співзасновником, передали на баланс об’єднаних територіаьних громад.

Про найважливіші рішення сесії пише Слово Правди.

Як працюватиме рада наступного року? Хоч між собою депутати і кажуть, що все менше бачать необхідності збиратися на сесії, та все ж певні питання вимагають проведення засідань.

У першому півріччі 2020-го року районні депутати прийматимуть бюджетні рішення, слухатимуть звіти силових структур та контролюватимуть хід виконання довгострокових програм району.

Лише два пункти видатків передбачено у порядку використання коштів районної програми соціальногго захисту населення на 2020-2021 роки,

“Це – виплата фізичним особам компенсацій за надані соціальні послуги та забезпечення функціонування громадської приймальні, що працює за принципом «єдиного вікна», та роботи мобільного соціального офісу”, – розповіла Наталія Голюк, начальниця управління соцзахисту.

 Районний методкабінет передали у комунальну власність Зарічанської сільської ради. Фінансуватимуть його три територіальні громади – Зарічанська, Оваднівська та Устилузька. Натомість районна рада з числа співзасновників вийшла.

“Розпорядником коштів буде Заріччя, туди переїде установа і фізично. Якщо ж Зарічанську громаду у рамках адміністративної реформи таки долучать примусово до міста, то співзасновниками залишаться Устилузька та Оваднівська ОТГ. Про це голови громад уже попередньо домовилися”, – розповів Віктор Поліщук, міський голова Устилугу.

Депутати прийняли рішення про ліквідацію комунального закладу «Устилузька міська лікарня». 

«Чи не погіршить це доступ до медицини для устилужан?» – занепокоївся дехто.

Головний лікар медзакладу і депутат районної ради В’ячеслав Цибах заспокоїв колег: тепер заклад входить до складу КП «Володимир-Волинське ТМО» як терапевтичне відділення №2, працюють у звичному режимі, лікують хворих, отримують зарплату. Але для того, щоб привести все у юридичну відповідність, таке депутатське рішення було необхідним.

Зміни у районний бюджет поточного року довелося внести через надходження додаткових цільових субвенцій. Найвагоміша із них – кошти на придбання житла для дитини-сироти з Дігтева.

Районний бюджет на 2020 рік має ряд особливостей. У ньому не передбачені видатки на утримання закладів, які передали у спільну власність громад, а також субвенції на здійснення соцвиплат, які тепер надходять з держбюджету на рахунки у державних банках.

Загалом річний бюджет району становитиме лише 2 мільйони 947 тисяч 268 гривень. З огляду на цьогорічну динаміку, у ньому передбачені значно менші доходи від надання адмінпослуг районним ЦНАПом.

“Громади постійно збільшують і розширюють спектр тих адміністративних послуг, які можна отримати безпосередньо в них, тому очевидно, що незабаром районні ЦНПАПи взагалі будуть реорганізовані”, – зазначила Олена Бондарук, начальниця управління фінансів РДА.

Також вона розповіла про передбачені у бюджеті видатки. Це, зокрема, 106 тисяч на утримання і забезпечення діяльності районної ради і 60 тисяч на виконання завдань шести цільових програм, які діють в районі.

Також на сесії депутати заслухали звіт про виконання програми забезпечення прав і законних інтересів дітей, їх соцзахисту та всебічного розвитку на 2018-2022 роки, прийняли програму висвітлення у засобах масової інформації діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування на наступний рік, передали районну дитячо-юнацьку спортивну школу у комунальну власність Устилузької міської ради та вирішили ряд інших робочих питань.

Фото: Устилузька міська лікарня/slovopravdy.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Грудня, Середа
30 Листопада, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі