<

Володимир-Волинський та інші міста України звернулися до президента з вимогою не допустити проведення виборів за місцеві бюджети

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:15 | 14.05.2020 / Володимир / , , , , , /
Перегляди
0
/ 1 коментар

13-го травня у форматі онлайн на платформі ZOOM відбулося чергове засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», у якому взяли участь перший заступник міського голови Володимира-Волинського Ярослав Матвійчук та керуюча справами виконавчого комітету міської ради Ірина Ліщук.

Учасники зустрічі розглянули ряд важливих питань, одним із яких було бюджетне забезпечення територіальних громад в умовах пандемії, – повідомляють на офіційному сайті міськради.

Звертаючись до присутніх, виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан наголосив, що уряд та Верховна Рада України, у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби, були змушені переглянути основні показники Державного бюджету на 2020-й рік.

“Та завдяки зусиллям АМУ, вдалося зберегти фінансовий ресурс для місцевого самоврядування в обсязі понад 51 млрд гривень”, – повідомив він.

Разом із тим, члени Асоціації міст пропагували і збільшення відрахувань місцевим бюджетам податків з доходів фізичних осіб на 9%. До слова, зараз ці відрахування становлять 60% до місцевого бюджету, 25% – обласного та 15% – до державного.

Також члени Асоціації міст України обговорили питання відновлення дії Порядку проведення державного архітектурно-будівельного контролю в частині повноважень місцевого самоврядування та недопущення обмежень прав громадян України під час місцевих виборів.

“Зокрема, Асоціацією підготовано звернення до Верховної Ради України та до Президента України щодо недопущення зміни виборчого законодавства на місцевих виборах, які мають відбутися цієї осені, в частині перекладення фінансової відповідальності щодо організації та проведення місцевих виборів на місцеві бюджети.

А також – недопущення зміни моделі проведення виборів у громадах до 90 тисяч осіб – замість мажоритарної на пропорційну”, – йдеться в повідомленні.

один коментар
  1. те що законодавство відносно виборів як показав досвід роботи місцевих депутатів треба міняти – це факт і перехід на пропорційну модель -це є правильно , бо якщо цього не зробити ,то до влади в місті прийдуть знову ті самі депутати ,в яких була можливість за рахунок бюджетних коштів штучно підкормити свої дільниці , крім того з метою недопущення різних маніпуляцій слід ввести двохтурове голосування з метою зменшенння впливу бюджетників міста , де практично на керівних посадах перебувають люди старої влади а також необхідно ввести пряму кримінальну відповідальність ( без участі поліції) за порушення чинного законодавства депутатами . якщо вони завдають значної шкоди державі та громаді – якщо цього не станеться – в нашого міста не буде шансу стати нарешті демократичним і вибратися з нинішнього депресивного стану .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Травня, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі