<

У Володимирі-Волинську відкрили пам’ятну дошку на честь загиблих на Майдані (фото, відео)

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:07 | 21.11.2014 / Володимир / /
Перегляди
2
/ 1 коментар

Володимир-волинці відзначили День Гідності та Свободи відкриттям нових пам’ятних об’єктів та вшануванням тих, хто віддав своє життя за свободу, незалежність та демократію в Україні.

Урочистості розпочались з хресної ходи від Собору Різдва Христового до площі Героїв, де відбувся мітинг-реквієм та встановлення світлин дванадцяти загиблих володимирчан у зоні АТО на стенд. Мітинг проводили громадські активісти, священнослужителі української церкви КП, греко-католицької та римо-католицької церков, депутати міської ради, майданівці, учасники АТО, родичі загиблих героїв.

Кількасот містян зібрались поблизу нового місця паломництва для справжніх патріотів, аби згадати з чого усе починалось рівно рік тому.

“Сьогодні сюди прийшли ті, кому небайдуже те, що відбувається в нашій державі, шкода тільки, що багато хто проходить повз нашого зібрання, роблячи вигляд, ніби нічого не відбувається. Так, революція закінчилась, але війна продовжується. Однак усім, хто сьогодні при владі, варто пам’ятати, що вони отримали мандат на людській крові, а хто прийшов до влади із кров’ю, той із нею може і піти…Тому що ніхто не забутий і ніщо не забуте”, – звернувся до присутніх активіст Майдану, доброволець АТО Мирослав Власюк.

Далі процесія рушила до невеличкої вулички Небесної сотні, де під щемливі вірші молоді та пісню.

“Пливе кача…” відкрили пам’ятну дошку із віршованими рядками, присвяченими загиблим. Не приховуючи сліз, містяни ставили до підніжжя дошки запалені лампадки та клали квіти.

“На жаль, ми маємо не одну Небесну сотню, ми маємо ціле Небесне військо. Нам не давали їх поховати, грейдери вночі згортали тіла, і де вони тепер? З однієї сторони – саме в ці дні почала формуватись українська нація, український патріотизм, а з другої сторони – події цих днів поклали початок великих людських жертв. Мені кажуть: заспокойся, дитино, але я не можу заспокоїтись, тому що ми жили цією мрією. Багато хто помилково сьогодні називає цю революцію Євромайданом. Але це була Революція Гідності! Адже ми жили мрією жити гідно і йшли на смерть з цією мрією”, – каже активістка майдану, єдина жінка-сотник Ольга Нечитай.

“ВолиньPost”




один коментар
  1. Хто знає які масові заходи на День Гідності відбувалися у комуністичному Нововолингську?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Квітня, Субота
19 Квітня, П’ятниця