У Володимирі-Волинському територіальне медичне об’єднання відстоює право на госпітальний округ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:25 | 29.01.2017 / Рубрика: Володимир-Волинський / Позначка: , , / 17 коментарів

Медична реформа, яка набирає обертів в Україні – це спроба оптимізувати роботу медичних установ шляхом створення госпітальних округів. Волинські чиновники запропонувавши профільним міністерствам створити в області три округи. Така позиція обласної адміністрації викликала ряд дискусій серед політиків та чиновників, особливо, які представляють Нововолинськ та Володимир-Волинський.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів “Про затвердження Порядку створення госпітальних округів” № 932, до складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, а 2-го рівня – не менше 200 тис осіб.

Зона обслуговування госпітального округу повинна визначатись своєчасністю прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та повинна бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за умови наявності доріг з твердим покриттям.

Частина політиків не погоджуються з пропозицією керівництва області, яка передбачає створення трьох госпітальних округів у регіоні та вимагають додати ще два – у Володимирі-Волинському та Камінь-Каширському. Про це неодноразово заявляли волинські народні депутати Ігор Гузь та Ірина Констанкевич та депутати обласної ради.

Ще один аргумент – невдале географічне розміщення запропонованих обласними чиновниками округів. Адже одна з умов створення госпітального округу – це можливість прибуття до багатопрофільної лікарні протягом 60-ти хвилин.

Володимир-Волинське ТМО – це сучасний медичний заклад, який забезпечений необхідним діагностичним та лікувальним обладнанням. У ній працюють кваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом.

Обслуговує ця лікарня Володимир-Волинський район та місто, частину Турійського, Локачинського районів та транзитних хворих (людей зі всієї України та іноземців, які подорожують через місто). Стаціонар лікарні налічує 310 ліжко-місць. Також у Володимирі-Волинському поряд з лікарнею розташована потужна станція переливання крові, що дозволяє надавати невідкладну допомогу постраждалим внаслідок нещасних випадків, ДТП і т.п.

До структури Володимир-Волинської лікарня входять такі відділення та структурні підрозділи: терапевтичне,  хірургічне, дитяче, травматологічне, неврологічне, пологове, гінекологічне, дерматовенерологічне, психіатричне, інфекційне, реанімації та інтенсивної терапії, приймальне, рентгенологічне, фізіотерапевтичне, інформаційно-аналітичний відділ, клінічна лабораторія, консультативна поліклініка, госпрозрахункове відділення профілактичних оглядів та жіноча консультація.

Розпочали ми свою екскурсію коридорами Володимир-Волинської лікарні з палати інтенсивної терапії, про яку нам розповів заступник головного лікаря з лікувальної роботи Віталій Баюн. За його словами, палата обладнана хірургічним столом, електрокардіографом, апаратом для ренгенграфії, апаратом відсмоктувачем, апаратом для ультразвукової діагностики, апаратом ШВЛ та всім необхідним для надання екстреної медичної допомоги.

В кабінеті комп’ютерної томографії, який працює в лікарні вже 3-й рік, проводять діагностику внутрішньо-мозкових гематом, пухлин головного мозку, аневризм, захворювань легень. Також є цифровий рентген апарат, з 2009 року. Про це розповів завідувач рентгенологічним кабінетом Володимир Качинський. Перевага його перед звичайним апаратом полягає в тому, що знімок виводиться на монітор. Лікар може збільшити його, щоб краще побачити проблемну ділянку.

В середньому ренгенкабінет обслуговує близько 80-ти людей на день, з них близько 10-ти проходять комп’ютерну томографію. Більше 20 тисяч людей роблять флюорографію за рік.

Клініко-діагностична лабораторія проводить обстеження жителів не лише Володимира-Волинського міста та району, але й сусідніх адміністративних одиниць, періодично й громадян Польщі. Обладнана лабораторія електролітним аналізатором, який дозволяє визначити три параметра крові – калій, натрій та іонізований кальцій. В 2015 році був придбаний імуноферментний аналізатор, який дозволяє проводити складні обстеження та визначати гормони щитовидної залози. На балансі лабораторії є три напіваналізатора, які дають можливість проводити всі види біохімічних аналізів, необхідних для роботи лабораторії. Нещодавно придбали бінокулярний мікроскоп, який дозволяє виявити бактерії туберкульозу. Розповіла журналістам завідувач лабораторією Світлана Каледіна. 

“Також є гематологічний аналізатор, який дозволяє зробити розгорнутий аналіз крові (18 параметрів) і отримати результат за одну хвилину. Завдяки цьому апарату значно покращилась не лише якість роботи лаборантів, але й швидкість прийому пацієнтів. Варто зазначити, що Володимир-Волинська лабораторія атестована комісією з МОЗу, також приймає участь у контролі якості від Центру Охмадит та від фірми БіосистемПрефекал (ред. – міжнародний контроль якості),” – додала завідувач відділення.

За словами завідувача неврологічним відділенням Світлани Шевчук, відділення розраховане на 30-ть ліжок, враховуючи те, що в Локачах закрили реанімаційне відділення всіх людей з інсультами і черепно-мозковими травмами привозять до Володимир-Волинської лікані, є люди з Іванич та з Нововолинська. За рік через відділення проходить близько тисячі пацієнтів.

Кабінет ультра-звукової діагностики обладнаний двома апаратами УЗД (пересувний та стаціонарний), які можуть досліджувати все, про це розповіла завідувач відділення УЗД діагностики Світлана Даневська.

“В основному проводиться діагностика внутрішніх органів, в тому числі й серцево-судинну систему. Також ми придбали спеціальний пристрій для огляду судин (не лише за якісними, а й кількісними показниками), що надзвичайно важливо,” – додала лікар.

Відділення анестезії та інтенсивної терапії забезпечене добре і можна сказати, що одне з найкращих в області (наявна достатня кількість моніторів, інфузоматів, є дихальна апаратура, також один з найкращих дихально-наркозний апарат). Обладнання було придбане за останні 5-ть років. Відділення розраховане на 6-ть ліжок, але працюємо з перевантаженням. В середньому за рік проводиться близько 900 анестезій, проліковуються до 600 хворих, проінформував завідувач відділенням Олег Ємчик.

Хірургічне відділення включає в себе оперблок, який обладнаний сучасною апаратурою, для надання невідкладної та планової допомоги. Закуплені нові операційні столи, у всіх приміщеннях зроблений ремонт, є сучасний апарат для анестезії. З таких слів розпочав екскурсію по відділенню його завідувач Михайло Дудич.

“Як лікар зі стажем 40 років, оперую всі органи та системи (нейрохірургічні операції, операції на грудній клітці, на серці, органах травлення тощо). Також складні операції на кішкивнику, активно застосовуємо нові технології, використовуємо відеоапаратуру. Окремо маємо пост для лікування хворих з гнійними процесами. Для їх лікування використовуємо вакуум-аспіратор для лікування гнійних ран. Технологія нова, яка дозволяє швидше та якісніше надавати допомогу хворим

Стосовно округу, то я як хірург не уявляю собі як хворі з закритими травмами живота чи іншими складними випадками з віддалених населених пунктів будуть швидко доставлятись до спеціалістів, які віддалені на 40-50 кілометрів. Для хірургів час грає велику роль,” – продовжив завідувач.

У Володимир-Волинській лікарні працює два досвідчених хірурги та достатньо молодих спеціалістів, яким перші передають свій досвід, в тому числі й набутий за кордоном.

За словами завідувача травматологічного відділення Валерія Радчука, кількість травм у Володимирі-Волинському збільшується з кожним роком. Таку тенденцію лікар пов’язує з тим, що зросла кількість ДТП, то ж пацієнтів стає все більше.

“Як правило це важкі травми, полі травми, які вимагають швидкого медичного втручання. В 2016 році ми виконали 259-ть операцій, не включаючи простих ран і т.п. Кадрами Володимир-Волинське ТМО забезпечено в повному об’ємі, працює 5-ть травматологів.

Відділення обладнане 25-ма ліжками. Допомогу ми надаємо не лиже травмованим, але й хворим після операції, які потребують відновлення, людям з опіками та відмороженнями.  Часто до нас звертаються жителі Турійського та Локачинського району, яким ми також надаємо допомогу,” – розповів лікар.

В акушерському відділенні наявно 25 ліжок, з них 13 для жінок із патологогією вагітності, 12 для породіль та палати спільного перебування матері і дитини. У 2006-2007 роках, в зв’язку з переходом на сучасні перинатальні технології у відділені було проведено значну реорганізацію та капітальний ремонт за підтримки міської ради. Було створено індивідуальні пологові зали та 10 палат для перебування матері і дитини. Розповіла журналістам лікар-акушер Тетяна Васильчук.

“Сучасні перинатальні технології вимагають максимально наблизити перебування жінки у відділені до домашніх умов, тому у палатах створена приємна атмосфера, зведено до мінімуму кількість апаратури, яка могла б негативно вплинути на психологічний стан жінки. Більша частина пологів у нашому відділені відбувається за підтримки когось з близьких. В період перебування жінки в пологовому залі забезпечується індивідуальний нагляд акушерами та лікарями, які працюють у відділенні. Для забезпечення неонатальної допомоги працюють 2 лікаря неонатолога, є ставка анестезіолога та профільної медсестри. В середньому за рік проходить 650 пологів,” – зазначила Тетяна Васильчук.

Акушерське відділення на 100% забезпечено препаратами для переливання крові, завжди є все необхідне для проведення пологів. У відділенні функціонує палата інтенсивної терапії для породіль та палата інтенсивної терапії для новонароджених. Вони забезпечені всім необхідним обладнанням для догляду за дітьми.

Щорічно у відділенні народжує близько 80-ти жінок з інших районів, найбільше це з Турійського, Локачинського районів.

Гінекологічне відділення Володимир-Волинської лікарні розраховане на 15-ть хворих (гінекологічні захворювання, вагітних до 22-ох тижнів і післяпологові ускладнення). “Малі” операції проводяться в самому відділенні. Про це розповіла завідувач відділенням Олена Станько.

“Ми робимо екстирпацію матки, вагінальні операції тощо. На даний момент планується закупівля гістероскопу. За 2015 рік проліковано близько 800 хворих, з них 48 з інших районів. Трапляються пацієнти зі всієї України, були випадки минулого року коли хворих знімали з потяга, чи вони проїздили містом на автомобілі. Є мала операційна, зроблений сучасний ремонт, палати обладнані сучасними ліжками,” – зазначила завідувач.

Експерти у сфері децентралізації  стверджують, що госпітальний округ – це добровільне об’єднання громад (в єдиному медичному просторі області) як система технологічно пов’язаних, але юридично і фінансово автономних лікарень розташованих на території усієї області або частини (залежно від розмірів області, щільності заселення, інфраструктури), що формується з метою збільшення доступності медичних послуги та допомоги для пацієнтів.

Додамо, що у Львівській області планують створити 10 госпітальних округи, у Чернігівській – 5-ть, а у Волинській лише 3.

Нагадаємо, що з метою популяризувати Володимир-Волинську лікарню, помічник народного депутата Андрій Бокоч запустив флешмоб серед політиків, чиновників та відомих жителів міста. Наразі, естафету передали першому заступнику мера Ярославу Матвійчуку та депутату обласної ради Олексію Панасюку.

Вайбер
17 коментарі
 1. Ну і скажіть, після тих горе-реформувань куди це все подінеться – роздерибаниться? Як так взяти і місту обласного значення не дати лікарні, самостійної, потужної. Чого ніхто нікого не питає, роблять шо їм захочеться?

 2. При такому” досвідченому” меру втратити право на госпітальний округ- найбільша ганьба в новітній історії міста.То може тра було більше в діагностику вкладати, в підвищення рівня персоналу ніж у ремонти?А тепер чухаєтесь, нерозторопні! Догоспідарились?

 3. більше треба було красти грошей через різні фонди і допомоги. Тепер, коли отримали по-морді, відразу зачухалися і давай народ підбурювати – а дульки Вам грабіжники, догралися. Можете скільки хоч брехати, але брехня вилазить!
  Спеціалістів одиниці, а на дороговартісному обладнання нема кому працювати, бо хатинки і квартири роздали своїх малолітнім ідіота, а не молодим лікарям.
  Сволота! Брехливі потвори!

  • Правильно! Якби наш неустанний фонд помочі якоїсь там матері не крали всю допомогу з мером і не розпродували, а вкладали в лікарню – то такого б не було. Спохватились боржомі пити коли почки відвалились! Скільки грошей вкрали на старому спіральному томографі? Скільки дере дудіч за операції? Скільки анастизисти беруть за наркоз (а вони його купляють за свої гроші?) скільки з полянським заробили на ремонті відділень? Скільки добровільно-примусової допомоги собі в карман поклали? Скільки в нас справжніх спеціалістів? На пальцях порахувати можна. Остальне все непотрібне!!! І чого вони всі мовчать і не пишуть колективне зверення, а тільки людям кажуть – ви ж відстоюйте нас. Кого відстоювати???? Невролога мацючку, яка тупа як сибірський валянок, чи стару дєву мициху і їм подобних??? А в терапії хто ас??? З гінекологів одна Васильчук спеціаліст і її чоловік і то вже не хірург. Писати можна багато. Хай такі розумні, які покупляли атестації відкриють морди і себе самі відстоюють, а будуть нормальними дохторами то і люди заступляться. А те що пише наша влада то таке – вони піаряться на тому, а самі ж у ту лікарню і не ходять, хіба що лишній раз просвітитись на томографі і побачити чи є ще мозги , або здати аналізи, а то крім них з них нічого не візьмеш. Пєчально но факт. P. S. Я за лікарню двома руками, але з спеціалістами, без хабарів, брехунів і ідіотів!!!!

 4. Скільки молодих фахівців з числа медиків отримали в якості заохочення житло у цьому конч….місті? Зато лизоблюди, прокурори, мєнти,і всі “свої” , напевно, не одну квартирку або земельну ділянку хапнули на шару, або запівдарма. Питання є?

 5. Менше тої журналістики, а робіть як у Шаргороді, на Вінничині.Народ виведіть на вулицю. Відстояти мусово

 6. з огляду лікарів-бєздарєй яких понабирали за хабарі то лікарню не то шо закрити,а разом з ними підпалити,але шкода щоб маючи таку лікарню в місті і змарнити!

 7. Степан, якщо лікарі – бєздарі, то лікуйтесь у бабок, уринотерапією чи зарядженою водою від Кашпіровського. Куди не зайдеш,- всюди черги. Ну чому ви до тих бєздарєй пхаєтесь!? Медицина, як і вся країна – в ж*пі, а ви від них очікуєте рівня доктора Хауса. Від кожного чую – хабарники. Багато ви медиків в 3-х поверхових котеджах бачили? (без упереджень, я не медик).

 8. Гіппократ / 30.01.2017 - 16:23 / Відповіcти

  Я ото останнім часом все мозгую про нашу лікарню. Шукав-шукав і все таки недолік знайшов… А як наші лікарі проводять медогляд.. наверно тоже їм за то гроші платять – вон головний інженер теплокомуненерго хворий на голову, має скриту форму шизофренії – то всі знають, а медогляд якось пройшов, штамп “здоров” йому влупили… Всі знають, що двічі вішався на підприємстві на очах у підлеглих і співробітників, всі бачили що ще кілька років тому в лікарні Львова на вул. Культпарківській лікувався довгих чотири місяці, що їздить туди і надалі на перевірку, а наша лікарня мовчить… Ну то шо вішався – то таке, а як йому стрілить і він назло молодому директору піде взірве ті котельні ? Хто буде виноват – тмо чи Саганюк?

  • працівник теплокомуненерго / 30.01.2017 - 20:17 / Відповіcти

   все це не правда ,а правда те , що вішався він не менше двадцять разів , тобто стільки , скільки років працює годовним інженером один раз в рік і весь час на очах підприємства перед конторою і в в обідню перерву , оце справжня правда , правда і те що за останніх 15 років головний інженер був на лікарняному лише один чи два рази по декілька днів , ця інформація є в кадрах та в поліклініці і в судах виграв мвйже самостійно більше десятка судових позовів ,в тому числі і апеляційних , зараз судиться з Саганюком , за двадцять років на посаді ні однієї серйозної аварії на теплових мережах , завдяки йому відкрито кілька кримінальних проваджень , можливо повернуть близько 200 тис. грн вкрадених бюджетних грошей минулими директорами , і можливо ще посадить цю директоршу за махінації з купівлею та списанням дров та брикетів , за приписки в табелях , за зайво нараховану заробітну плату , на грубі порушення колективного договору на підприєстві ,за обдирання людей по теплу і те що говорить правду – матку і не схиляє голову ні перед ким і всіма силами не дає комусь прихватизувати підприємство – то правда жук дійсно хворий на голову … та ще й як …інші ж здорові на голову мовчать

   • знаю жука давно – може занадто прямий , іноді емоційний але справедливий , його поважають в теплокомуненерго майже всі працівники , крім безграмотних та шулерів прийнятих на роботу по протекції сагана та його
    поплічників, яким жук на підприємстві заважає красти , бити байдики і отримати бабло ні за що

   • Не одної серйозної аварії? ))) А біля Лори скільки розритою тепломережа стояла? Жук і Саган – одне ціле, разом валять підприємство щоб приватизувати. Та навіть Самопоміч і міській раді за проекти Жука не голосує)))

    • працівник теплокомуненерго / 31.01.2017 - 23:42 / Відповіcти

     біля Лори ремонтом тепломереж керувала особисто безмозгла директриса , а слухав її ще один сраколиз директриси майстер Форманюк , тому поклали там під дорогою голі пласмасові труби , а жук пропонував двохповерховий будинок що біля Лори підключити сучасними утепленими трубами до тепломережі будинку № 113 по Ковельській , а що за деякі проекти Жука Самопоміч не голосує , то це правда .

   • горнєтко кави / 2.02.2017 - 10:47 / Відповіcти

    “Неправда???” Ой леле! не жартуйте бо надірву живіт! Жуче, а де ви були з 04.06.2007 року по 24.07.2007 року???. Якщо забулись – нагадую: КЗ ПОКПП, вул. Кульпарківська, 95 м. Львів, стаціонар, ендогенна хвороба.

    • горнєтко кави / 2.02.2017 - 10:52 / Відповіcти

     Сучасна медицина визнає три ендогенних хвороби:

     • шизофренія

     • маніакально-депресивний психоз

     • вроджена епілепсія

 9. А коли останній раз Саганюк лікувався у нашій лікарні? Шановні клерки Саганюка запитайте це у нього, бо як тільки заболить щось у мера він одразу ж у Європу їде. Тобто він сам показує що наша лікарня недолуга. Пізно вс–я

 10. Головний лікар діагноз поставити неможе!!!на Луцьк направляє!!!

Додати коментар


Погляд

«Аби в дівках не засиділась»: одружуватись чи народжувати – має бути свідомим вибором жінки, а не тому, що так треба
Сучасні жінки мають рівні права з чоловіками, проте на практиці досі зустрічаються з гендерними стереотипами, булінгом та дискримінацією. Також це стосується ...

Новини

16 Грудня, Понеділок
04:23
У «ДНР» назвали умову взаємного розведення на нових ділянках
02:11
Меркель закликала працівників з-поза меж ЄС приїжджати на роботу до Німеччини
15 Грудня, Неділя
23:36
На Філіппінах стався потужний землетрус: загинула дитина
22:44
Новорічна ікра. Як вибрати і не отруїтись?
21:43
Виверження вулкана в Новій Зеландії: загинули 16 людей, 20 постраждали
20:35
У Кремлі заявили, що до порозуміння Путіну із Зеленським далеко
19:44
У Нафтогазі пояснили, чому газ дорожчає, хоча міг би дешевшати 1
18:43
«Міс Світу 2019» стала 23-річна представниця Ямайки
17:43
На Львівщині четверо людей ймовірно отруїлися чадним газом, з них двоє — діти
16:27
На п’яти вулицях Нововолинська тимчасово відключать воду 1
15:52
У Миколаєві поблизу кафе померли двоє далекобійників, ще троє – госпіталізовані
14:35
Школа №1 Володимира-Волинського відзначила 80-річний ювілей
13:43
У Михайлівському Золотоверхому соборі відбулося богослужіння на честь річниці створення ПЦУ. Відео
12:46
В окупованому Севастополі затонув плавучий док з підводним човном
11:37
Українка Харлан виграла етап Кубка світу з фехтування в США
10:41
Найбільша партія за рік: українці намагалися незаконно вивезти до Польщі 100 кілограмів бурштину
09:30
Знайшли передсмертну записку жителя Рожища, який пішов з дому 9-го грудня
08:53
На Дніпропетровщині жорстоко знущаються над пацієнтами у інтернаті
07:41
Один військовий загинув, ще одного поранено – ООС
06:27
ONUKA випустила новий містичний кліп, на який пішло 15 мішків одягу
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі