Сергій Ничипорук розповів про свою пропозицію реконструкції площі у Володимирі-Волинському

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:51 | 4.03.2018 / Рубрика: Володимир-Волинський, Онлайн / Позначка: / 29 коментарів

Журналісти інтернат-видання “БУГ” продовжили запрошувати архітекторів, які запропонували свої варіанти реконструкції центрального простору Володимира-Волинського. На цей раз до студії завітав Сергій Ничипорук з макетами власного проекту реконструкції площі Героїв та скверу Дверницького.

Пан Ничипорук наголосив, що основою формування історичного середовища міста є пошук зв’язків між минулим, сьогоденням та майбутнім. Основна ж функція – забезпечити максимальний комфорт при мінімальних затратах з дотриманням санітарно-будівельних норм і туристичної привабливості.

Сергій Ничипорук запропонував перемістити центральний вхід до міської ради, замінити шпиль на фонтан, облаштувати площу мобільними лавочками і озелененням, та ще ряд пропозицій. Всі їх можна переглянути в нашому сюжеті:

Додамо, що останнім запрошеним до студії “БУГ” має стати головний архітектор Володимира-Волинського Тарас Киба, якому запропонуємо проаналізувати подані проекти місцевих архітекторів та львів’ян.

Дивіться також сюжети із Тарасом Дукельським, який запропонував найбільш урбаністичний варіант і з Андріє Гнатюком та його пропозицією витриманою в стилі бароко.

0
Вайбер
29 коментарі
 1. Пане Сергій, ваша праця заслуговує шани і похвали! Сам колись робив такі макети і знаю яка це кропітка праця. Тепер знаю, що відповідав на ваші запитання, бо часто зустрічаю, що від мого імені хтось робить коментар. А тепер по суті.
  Я дивився на наше місто як цілісний організм, і планував його розвиток і розбудову на багато років у перед. І тому запропонував для скверу регулярний стиль виконання тому що:
  1. вивчив історію монастирів капуцинів, як вони облаштовували свої території (подивіться на мон. в Олеську Львівська обл. у них парк правда у 5 разів масштабніший ніж я запропонував), орден капуцинів був багатий на кошти і облаштовувув свої території відповідно. Я за револоризація даного середовища.
  2. Наше місто повинне мати парк у такому виконанні. і єдине місце де б він дивився, це і є сквер капуцинів. Він бає нове тематичне середовище для подій нової тематики королівсько минулого та епохи ренесансу. Створить шикарні фотозони, ві буде урочистим.
  3. Я проти встановлення дерев*яного павільйону у даному сквері тому що- виконання не має привязки до даного середовища, забере і так малу площу скверу, дуже коштовне як і фасад так і інтерєрне наповнення (я за оновлений зал урочистих побій)
  4 Павільйон такого виконання можливий на оновлених валах городища, і тематика запропонованого вами скверу, як і проведення узвозу і виставки народних умільців, я бачу на відновленій території “дитинця”.
  5. Парк старався витримати в одному стилі як і виконання скульптур. Таке сучасне виконання сердечка з труби, я пропонував як сучасний куточок нашого міста на конкурсі нашого міста який стартував 03.02 на сторінці Самопоміч Володимира у фейсбуці. https://www.facebook.com/samopomich.vv/photos/pcb.2234251683267832/2234237526602581/?type=3&theater
  6. Я за вхід у сквер з вул.Драгоманова по центрі.(біля існуючого входу громада церкви планує збудувати свою браму)
  7. ви чомусь перебудували конструкцію стіни капуцинів яка знаходиться по центру.
  8. Коли і відкопувати стіну, то тільки з двох боків, бо вона зруйнується (чому? зможу фахово пояснити)
  9. Не залишав би у нішах ні яких творів і експонатів (культура ще слабка, тому і запропонував розмістити у нішах репродукцію старих фото, бо ціна друку вартує копійки і легко замінити).

  0
 2. Як там би не розпоряжались територією “площі героїв” нинішні міські владці Володимира, їхні комсомольсько-комуністичні часи безповоротно втопилися у вічності. Занадто далеко все зайшло – не виконується “ЗУ Про декомунізацію”! Ви – попереду України всієї, одні такі. Можливо, частина міських депутатів і голова МР на щось і надіються, проте, сподівання їхні – про поверненя давно зниклої (і брехливої) молодості, не здійсняться ніколи. Треба каятись і думати про відповіді, які доведеться давати Богу на смертному одрі.

  0
  • Анатоль я розумію ваш гнів ,і надіюсь що з вашою допомогою ми подолаємо цей колективний страх перед цією комуністичною потворою як Юрій змієборець змія .

   0
 3. По площі. Основним завданням яке я ставив перед собою це, щоб проходячи площею хотілось на ній залишитись, а не швиденько з неї зійти як це є зараз, надати їй нового тематичного змісту до дати 700 річя відтого як перше місто на теренах пост рад. минулого отримало європейське прав на самоврядування, це право на самовираження а не сповідування рабської ідеологія яку намагались впровадити влада та церква .
  Що стосується фонтану на місці стели. я давно за, тоді і від площинного я б відмовився, але є одне але.(ви вірите що у найближчому майбутньому його перенесуть? Я ні)
  Ви залишили площу такою ж просторою, ще й забрали зелені зони навпроти костелу. І відстань від костелу до зелених зон біля фонтану склала 90м. а прямі лінії візуально що йдуть від фонтана до костелу ще більше витягують площу. Я планував площу методом форматного розділення, розбити її на окремі місця групування. Це і бруківка різного формату і стиль виконання, і зелені зони. Я розглядав можливість встановлення мобільних клумб з лавками (на першому варіанті реконструкції вони є) але виходячи з нашого формату, вони повинні бути великі і багато. На вашому плані вони у заданому масштабі вони повинні мати розмір 4 на 4 (як їх пересовувати і навіщо, яка по обєму штамба повинна там рости, і за умовами кожних 4 роки її потрібно замінювати на нову? Монумент ви забрали то ж парадів проводити там не будуть і не потрібно такої масштабної площі, і ярмарків нашого масштабу теж, бо авто30т. з цукром цю бруківку пошкодить.
  своїм виконанням я ліквідовую проблему освітлення такої великої території. (порівняйте два проекти і побачите. На опорах освітлення можна монтувати і святкову кольорову підсвітку і розмістити квітучі і клумби.
  Облаштовуючи зелені зони, я вніс приємні для зору кольорові акценти у візуальному сприйнятті. У стаціонарному виконанні ми забезпечимо стабільно красивий вигляд рослин які з роками будуть тільки гарнішати, передбачив вечірню підсвітку крон дерев, а на новорічні св*ята там можна монтувати інсталяції з підсвіткою.
  Я за перенесення Шевченка на вул. Шевченка але встановлювати його потрібно на місті буд. кол СШ 3 Це і буде регенерація відкривши вигляд на собор РХ. а встановивши на куті ми зіткнемося з проблемою масовості заходів з такою як біля пам*ятника УПА (зі слів Киби Т.). Або його встановити на вулиці Шевченка зі сторони собору.
  Проти також стел по дві сторони костелу (дивлячись на них, пригадав пагорб Слави у Львові) у даному виконанні вони перекривають вигляд на костел, та стилізація виконання дашків не гармонує з костелом. Погоджуюсь з вами на рахунок дзвіниці.
  Що до фасадів будинків які оточують площу. це окрема велика тема яку я вже піднімав. і тут з вами погоджуюсь що роботи багато, враховуючи що будівля готелю Волинь приватна власність.
  І тільки на моє сприйняття, наголошую на цьому, у даному виконанні відчувається радянська школа архітектури.

  0
 4. Забув сказати що (на відео з інтерв*ю видно) видно місце біля костелу де я передбачив відкриття частини колишнього мощення. І що відкритий для дискусії і, що до змін.

  0
 5. Анатоль я розумію ваш гнів ,і надіюсь що з вашою допомогою ми подолаємо цей колективний страх перед цією комуністичною потворою як Юрій змієборець змія .

  0
 6. Анатоль я розумію ваш гнів ,і надіюсь що з вашою допомогою ми подолаємо цей колективний страх перед цією комуністичною потворою, як Юрій змієборець змія .

  0
  • Пане Сергій, я б і не вступав, але ви робили зауваження під моєю презентацією під ніком Сергій Н., і я не знав що спілкуюсь з вами. А на відео ви це оголосили, тож вважав за коректність вам відповісти.

   0
 7. Андрію.ще раз дякую.Думаю що самим правильним рішенням буде невступати з вами в дискусію а розяснювати громадянам міста своє бачення ,оскільки мені важніше думка громади.Відносно школи,краще вчитись на своїх помилках це набагато ефективніше.

  0
 8. як тільки народ почне жити краще ніж при клятих комуняках – так всі і зрозуміють, шо комуністичну потвору ви подолали ! але це буде не скоро… якщо взагалі буде. Слава Україні !

  0
  • Одне уточнення .МИ подолали.

   0
  • пропозиції Сергія Нечипорука найбільш реальні і можуть бути основою для подальшого пошуку оптимального варіанту реконструкції центральної площі міста .
   І ще раз на мою думку
   1. повинна бути зона відпочинку , але не в центрі площі , можливо на місці монумента та стели , можливо з фонтаном .
   2.площа повинна бути максимально простора , без памятників , різних фігур.
   3. клумби повинні розташовуватись тільки по краях площі , чвстинв їх повинна бути мобільною для можливості вмкористання площі для різних потреб
   4.влаштування ялинки , ярмарків – це вже стало традицією для мешканців міста , треба зберегти цю традицію , тільки вдосконалити особливості проведення таких заходів , наприклад як каже п.Гнатюк . щоб багатотонні автомобілі не руйнували покриття площі , треба умовно розподілити площу при проведенні ярмарків на частину де можуть знаходитись важкі автомобілі ( наприклад тільки в районі КМЦ)-там же можна зробити підсилений варіант покриття )і на ту , де буде заборонений рух автомобілів для підвозки товару ( з вулиці Ковельська можна передбачити для цього спеціальну тимчасову площадку , де у звичайному стані будуть знаходитись клумби з квітами , які у разі потреби можуть переміщатися )

   0
 9. Я дуже радий .що є люди ,які не побояться піти наперекір совкам ,які правлять ,як краіною ,так і містом , цей шлях тернистий і ця червона гідра ще буде старатись впливаьти на здорові сили ,але перемогти вона вже не зможе .

  0
 10. впевнений – ” здорові сили ” доведуть, що рівень Зімбабве для них не межа !

  0
  • Вперед до Путіна,дорога відкрита ,там все тоталітарне має високу ціну .

   0
   • так шо, пан гей, народу зараз живеться краще ніж при клятих комуняках ? ну крім геев та депутатів…

    0
    • Ірина я думаю що таких молодих людей є небагато,але вони мають негативний вплив на однолітків.Психологам потрібно займатися цими дітьми.Та батьками також.Немає єдності і терпимості у дороских.Та прикладів для наслідування дуже мало,більше негативу.

     0
 11. Шановні я не ділю людей за їх політичні та релігійні переконання,Проектування паредвачає розвиток на 20р. вперед.І там я не бачу місця таким символам як обеліск,танк,фільмам де вистрілити в людину це нормально,красти це престижно.Це наша спільна проблема вилікувати їх від цього.

  0
 12. Це моє! Не люблю ціх квітників і квітів на фанарях. А от сучасну зону з окулярами залишив. Де молоді тусуватись на бордах стріт-тріалом займатись?

  0
  • Я проповую місце для екстримальних розваг молоді між панбудом та ресом.Відвести воду ,сформувати рельєф згідно вимог до цього виду спорту.Площа замала і немає рельєфу для виконання трюків.Там могли б найти собі місце і рожеві окуляри.

   0
   • Нам пропонували і на стадіоні, але у всьому світі стріт-тріалом на міських площах і вулицях займаються. А на болоті ще один фонтан встановіть. вода буде поряд.

    0
 13. в місті дуже багато міста де можливо влаштувати фонтан, для чого руйнувати історію? Ломать не строить. Бажаєте фонтан запроектуйте та побудуйте в іншій частині міста, або парку тільки не на площі. Поважайте нашу спільну історію, та працю інших людей.

  0
 14. Спочатку молоді потрібно навчитися не смітити в місті. Поводити себе адекватно. Розмовляти без матів.А тоді можливо щось і зроблять для молоді. Бо в теперішній час молодь нічого не робить для міста. Смітить,лається,старшим місцем не поступиться в автобусі. Така молодь… І що їм не збудуй все знищать.

  0
 15. І полюбилась вам ця історія,сталін, ссср,обідрані совети які половина Українців загнали в сибір,а тих, що залишились кого купили а кого морально гноїли,/ламать не строить/.Вони нам сімі та душі людей руйнували,не спільна в нас з вами історія.

  0
  • ну брехати не треба.. яку половину ? тільки злочинців, яке це заслужили.. дякуйте, шо не розстріляли.. Сталін виявився занадто великим гуманістом..

   0
 16. Якщо вам є за що то подякуйте.Тим кого цілий світ викинув на задвірки історії.Нехай вони бояться,бо їхній час скінчився.

  0
 17. скінчився… все тільки починаеться… ідеї соціальної справедливісті не помруть ніколи, навідь якщо будуть називатися якось інакше. Тим більше в суспільстві під керівництвом бандерівців, які вже всім довели, шо можуть тільки все проср*ти.

  0

Додати коментар


Погляд

Таки згадала мерія Нововолинська за працівників ЕМД… Але, то був піар за рахунок благодійників
Таки згадала наша мерія за працівників екстренної медичної допомоги – передали “засоби протиепідемічного захисту”. Про що було інформовано на сайті міськради, ...

Новини

9 Квітня, Четвер
07:08
Шмигаль заявив, що карантин, скоріш за все, продовжать до травня 2
05:54
У Луцьку припинили діяльність підпільного казино
03:42
Найчастіше на коронавірус хворіють люди віком від 50 років – МОЗ
01:27
Троє волинських лікарів допомагають боротися з COVID-19 в Італії
8 Квітня, Середа
23:51
Водій-далекобійник захворів на коронавірус у Луцьку
22:16
Роздільне збирання сміття у Зимнівській ОТГ: закупили контейнери для пластику, невдовзі з’являться для скла
21:50
Водій хлібозаводу у Володимирі-Волинському їздив за кермом напідпитку
21:39
[ОНОВЛЕНО] У Нововолинську перший випадок захворювання на коронавірус і дві підозри 11
21:25
У Горохові мотоцикліст зіткнувся з фурою
20:14
Красуня БУГу: студентка Софія Бадзюнь з Нововолинська 1
19:43
Продавчиню магазину в Устилузі оштрафували за зберігання сурогатного алкоголю
19:09
Танковий полк у Володимирі-Волинському став пристанищем наркоманів 2
18:42
В Іваничах провели санітарну обробку території громади 1
18:39
Розповіли про ситуацію з захворюваністю на грип і ГРВІ та про виявлені пневмонії у Нововолинську та Володимирі-Волинському
18:02
У Нововолинську в кар’єрі сталася пожежа
17:36
Штраф за спалювання сухостою планують підвищити до 6 тисяч гривень 2
17:15
Не відмовляйтеся від донорства: багатьом хворим потрібна плазма і кров – Володимир-Волинська станція переливання крові
16:31
Фото дня: у центрі Володимира-Волинського висаджують квіти
16:03
Представились працівниками нацбанку: у Володимирі-Волинському від телефонних шахраїв постраждала пенсіонерка
15:36
У Володимирі-Волинському легковик «наздогнав» буса з причепом 1
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі