Призупинили чи закрили три початкові школи у Володимир-Волинському районі?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:33 | 1.07.2016 / Рубрика: Володимир-Волинський / Прокоментуй!

На п’ятій сесії депутатів районної ради, що відбулась 1-го липня, одним із важливих питань було вирішення долі трьох малокомплектних початкових шкіл району: Нехворощанської, Свійчівської та Яковичівської.

Так, згідно із Закону “Про загальну середню освіту”, стаття 114 пункт 2 наголошує про те, що клас є повнокомплектним від 5-ти учнів, а якщо менше, то така школа отримає статус малокомплектної. Відповідно ж до цього закону, діти у малокомплектних школах переходять на індивідуальне навчання (5-ть годин на тиждень). Напротивагу, діти в повній, загальній школі навчаються близько 20-ти годин на тиждень.

В депутатського корпусу, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації просив своїм рішенням призупинити діяльність вказаних шкіл у зв’язку з тим. що в Яковичівській ЗОШ першого ступеня навчається лише один учень, Свійчівській школі – 13-ть учнів у початкових класів та в Нехворощанській – 8-м.

IMG_3971

“Неодноразово проводились зустрічі із батьками учнів. Ми знайшли повне порозуміння і на сьогоднішній день по Нехворощах батьки не чинять супротиву, так само по Свійчові. Скажу більше – всі дітки перейшли з особовими справами до Галинівської школи І-ІІІ ступеня. Є прохання до депутатів підтримати оптимізацію даних закладів. Якщо пройде оптимізація, то буде можливість купити два шкільні автобуси.” – зазначила Оксана Бігун, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Начальник відділу доповіла, що не йде мова закриття шкіл, а лише про “призупинення діяльності”, тобто при наявності необхідної кількості дітей, школа зможе знов розпочати навчання. Слушними були запитання від депутатського корпусу “А що буде в тих приміщеннях, де були школи?“. Так у Свічові планують в приміщенні школи зробити короткотривалу групу (близько 4-х годин) для підготовки дітей до вступу в 1-й клас. В Нехворощанський школі вибирають між клубом та віддати в оренду атовцю, а в Яковичах – під ФАП.

“Ситуація зрозуміла, діток мало і треба це все фінансування. Але для прикладу ті самі Нехворощі, є автобус і все добре. Приходить грудень місяць і перемітає дорогу, і діти в школу не їздять. Я це вам говорю із власного прикладу, бо я жив за 2 кіломерти від Володимира і у мене канікули починалися з того моменту як перемете дорогу і тривали поки її не розчистять.” – Роман Ковальчук, фракція “УКРОП”.

Обговорення питання зайняло понад годину та пройшло на високих тонах. Одні депутати переконували, що із закриттям шкіл села втратять будь-яке значення, а інші відстоювали позицію. що в повнокомплектних школах учні зможуть отримати кращі знання.

В підсумку вирішили внести поправку, що по закінченню першого семестру на черговій сесії депутатів районної ради Володимира-Волинського заслухати інформацію про навчання і доїзд дітей із вказаних сіл. За таке рішення проголосувало 18-ть депутатів, а це необхідна більшість щоб рішення набуло чинності.

IMG_3954

IMG_4044

Додати коментар


Погляд

І тут сестра ,смачно поїдаючи “сємочкі”, починає мене інструктувати, як аналізи я маю розливати по пробірках
Вчора дитині стало погано,біль в животі…викликали швидку. Приїхала коретка, совєтскіх часів..на яких вже навіть поліція не їздить,а дітям не зашкодить. Забрали на ...

Новини

25 лютого, Неділя
01:01
У Польщі судитимуть роботодавця за нелегальне працевлаштування українців
24 лютого, Субота
22:57
Волинянка з приходу церкви пастора Мунтяна втопила хвору дочку
21:54
В Івано-Франківській області випав чорний сніг
20:54
Нові урбаністичні простори планують облаштувати у Володимирі та Нововолинську
20:22
В Україну прийшло сильне похолодання
19:07
Закон щодо Донбасу набув чинності
18:08
У ЛНР заявили про відновлення мобільного зв’язку
17:03
На трасі під Рівним горіла фура
16:44
У Польщі затримали українського хакера
15:05
Стартували екстремальні туристичні змагання «Доброволець»
15:02
В Луцьку правоохоронці викрили керівника суду та адвоката на хабарі 1
14:07
В Луцьку з четвертого поверху будинку випала жінка
13:46
Справа про підпал редакції “Четверта влада” у Рівному – на контролі в прокуратурі
12:49
Під Донецьком собаки загризли 12-річну дівчинку
12:03
Як вирішувати питання безпритульних собак у Нововолинську: позиція громадськості
11:35
У Рівному відбулися унікальні міжнародні змагання з плавання серед малюків
10:42
У Нововолинську на світлофорі Фольксваген депутата в’їхав в учбовий автомобіль 2
10:08
Із охопленої полум’ям квартири у Володимирі-Волинському врятували 2 людей
09:20
У селі під Луцьком зіткнулися рейсовий автобус “Володимир-Волинський – Луцьк” і вантажівка
08:20
Назвали найвищу і найнижчу мінімальну зарплату в Євросоюз
Усі новини