<

Престольне свято відзначають православні віряни Володимира-Волинського

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:08 | 28.08.2015 / Володимир /
Перегляди
17
/ Коментарі відсутні

28-го липня православні віряни традиційно відзначають пам’ятний день завершення земного життя Матері Ісуса Христа – Марії. Успіння Пресвятої Богородиці або Першу Пречисту звично вважати у Володимирі-Волинському “престольним святом”.

Історія свята у християн Східного обряду говорить наступне.
Після того як Ісус Христос вознісся на небо, Матір Божа лишилася під опікою апостола Івана Богослова. Коли він був відсутній, вона мешкала в домі його батьків недалеко від гори Єлеонської. Коли переслідування Іродом християн посилилися, вона разом із Іваном Богословом переселилася до Ефеса.

Незадовго до свого успіння Божа Матір прибула до Єрусалима. Свій час вона там присвячувала невтомним молитвам, часто приходила до гробу Господнього. І ось одного разу, коли вона знову прийшла на Голгофу, до неї з’явився архангел Гавриїл і провістив їй скоре переселення до життя небесного, та на підтвердження своїх слів вручив їй пальмову гілку. Із цією звісткою й повернулася Мати Божа до Вифлеєма та одразу ж повідомила учнів Господа про своє успіння.

За звісткою архангела, успіння Богородиці мало статися о третій годині. Святі апостоли запалили безліч свічок і оточили урочисто прикрашену постіль, на якій лежала Мати Божа. Раптом зненацька засяяло Божественне світло, затьмарюючи безліч запалених свічок. І зійшов до всіх людей, які зібралися, сам Ісус Христос у супроводі янголів, архангелів та праведних душ.

Побачивши сина, Матір Божа дуже зраділа та смиренно чекала на те, щоб він забрав її. І без жодних тілесних страждань віддала душу свою Богородиця своєму синові. Потім янголи почали співати, а апостоли — оплакувати розлуку з Божою Матір’ю. Урочиста поховальна процесія вирушила від Сіону та пройшла через весь Єрусалим аж до Гефсиманії.

Як говорять історики, підтвердження реальності цих подій немає. Тобто – деталі розмови Марії із Архангелом, зустріч із Ісусом – це легенда, до речі дуже схожа на історію смерті та воскресіння Сина Божого. особливо частина, де Апостол Фома спізнився – і знову не попрощався із дорогою йому людиною. Цього разу Марією – Матір’ю Спасителя.

За повір’ям, саме для нього відкрили гроб, де лежала Діва і побачили, що і вона, як і її Син, вознеслася. Потім, кажуть, вона являлася Апостолам.

В Україні свято Успіння Пресвятої Богородиці отримало особливе вшанування. Так, головні монастирі-лаври України – православні Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська та греко-католицька Унівська – присвячені цьому святу.

У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають першою Пречистою.

Протягом осіннього періоду є три Пречистi – 28 серпня, 21 вересня і 14 жовтня. Про них у народi кажуть: “Перша Пречиста жито засiває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває”. Пiсля першої Пречистої дiвчата в селах вже не мають важкої роботи. Приповiдка каже: “Прийшла перша Пречиста – стає дiвка речиста” – багато говорить, бо немає вже роботи. Пiсля Успiння Пресвятої Богородицi настає весiльна пора.

За народними прикметами, якщо на першу Пречисту гарна погода – вся осінь буде гарна.

А 24-го серпня престольне свято відзначло ще одне місто Володимир-Волинського району – місто Устилуг.

У День Незалежності нашої держави віряни міста Устилуг зібралися до храму, щоб вшанувати пам’ять небесного покровителя своєї громади преподобного Феодора кн. Острозького чуд. Києво-Печерського та піднести сугубу молитву за нашу Батьківщину.

Божественну Літургію з нагоди престольного свята очолив благочинний Володимир-Волинської округи прот. Сергій Гуз. Йому співслужили священики благочиння та гості з інших єпархій. Після Літургії був звершений молебень з хресним ходом навколо храму.

Устилуг




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Квітня, П’ятниця