<

Податки, кризи та будівництво: яким був минулий рік для птахофабрики Володимира

16:12 | 28.01.2022 / Володимир / /
Перегляди
953
/ 1 коментар

На птахофабриці Володимира розповіли, як для підприємства минув 2021 рік, з якими кризовими ситуаціями стикнулися, як шукали вирішення та про виконані зобов’язання перед державою.

Минулого року птахофабрика була одним з великих платників податків як на рівні держави, так і Волинської області, повідомляє пресслужба підприємства на офіційній сторінці птахофабрики.

Так, у 2021 році сума всіх сплачених податків підприємством склала понад 220,4 мільйона гривень. З цієї суми понад 3,6 млн грн становив військовий збір, та понад 52,7 млн грн надійшли до бюджетів місцевих громад, де працює підприємство.

Найбільше отримала територіальна громада Володимира – 39,2 млн грн. Також податки у свій місцевий бюджет отримали громади (загалом вісім), де розташовані комбікормовий завод і пташники.

За 2021 рік птахофабрика виготовила понад 48,4 тис. тонн курятини, з них 96% реалізували на внутрішньому ринку країни, а 4% були експортовані.

В інтерв’ю для журналу «Птахівництво» директорка птахофабрики Світлана Собіпан зазначила, що рівень споживання курятини на душу населення в Україні за ІІІ квартал 2021 року в порівняні з ІІІ кварталом 2020 року скоротився на 3,2%.

Причиною такою тенденції є зниження купівельної спроможності населення та чисельності вітчизняної продукції загалом. Скорочення українського виробництва частково компенсується дешевими імпортними товарами, що як наслідок негативно впливає на ціноутворення продуктів.

«Собівартість курятини у попередньому році у середньому зросла на 19,6 %. На ціну вплинув ряд факторів, які ми спостерігали у 2021 році.

Один з основних – ріст цін на сировину, зокрема зернові, які зросли у понад 2 рази, що, відповідно, позначилося на вартості кормів. Якщо брати собівартість курятини, то 70% ціни залежить від кормів», – додала Світлана Собіпан.

Крім виклику зі зростанням ціни на сировину, з осені 2021 року розпочалася тенденція швидкого здорожчання газу для промисловості. І вдруге за рік вся галузь птахівництва постала перед кризовою ситуацією та відверто заявила про можливість скорочення виробництва. Ситуацію стабілізували у січні 2022 року наказом Кабміну.

«На сьогодні птахофабрика працює на 100% своєї потужності. У 2022 році ми проведемо незначне скорочення вирощування птиці, що, в першу чергу, пов’язано зі зміною технології вирощування.

За підсумками року таке скорочення, порівняно з попередніми роками, дасть на 1,1 млн голів птиці менше», – наголошує Олександр Сович, директор з вирощування.

У 2021 році для підприємства були також приємні події. Однією з них стало відкриття цеху виготовлення м’ясо-кісткового борошна. Запуск цього цеху – це нові робочі місця для жителів цього регіону, а для підприємства – нові можливості.

«Обладнання для цеху закупляли в Нідерландах, Італії, Туреччині та США. Виробнича потужність його складає 11 тонн м’ясо-кісткового борошна за день.

Вартість закупленого обладнання становила майже 50 мільйонів гривень, а всього цеху – понад 130 мільйонів гривень. Він, в першу чергу, буде переробляти рештки від власного виробництва та в повному об’ємі зможе запрацювати із запуском всього комплексу в цілому», – зазначають на офіційних сторінках підприємства.

Цех виготовлення м’ясо-кісткового борошна – цех, якого раніше не було на підприємстві. Він дозволить переробляти рештки від виробництва, які до цього реалізовувалися як сировина на інші підприємства. Відтепер можуть виготовляти м’ясо-кісткове борошно та реалізовувати його підприємствам з виготовлення кормів для тварин.

У 2022 році підприємство продовжує будівництво нового комплексу переробки, вартість якого прогнозується в розмірі 1,5 мільярда гривень (на сьогодні робіт виконано на понад 700 млн грн), розширювали канали збуту як в межах держави, так і експортувати до нових країн та продовжувати вести соціальну-відповідальну діяльність.

один коментар
  1. От брехуни та птахофабрика. Цех м’ясо-кісткового борошна не працює, він був відкритий тільки формально, для галочки. Чи то для екологів чи для активістів чи ще щось таке…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Травня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі