<

[ОНОВЛЕНО] Другий день під Волинською ОДА представники ПЦУ з Галинівки вимагали реєстрації їхньої громади

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:54 | 4.02.2021 / Володимир / , , , /
Перегляди
13
/ коментарів 6

4-го лютого представники громади ПЦУ села Галинівка Володимир-Волинського району вже другий день поспіль завітали в стіни Волинської обласної державної адміністрації. Прихожани та отець Сергій Місан вимагали зустрічі з головою ОДА Юрієм Погуляйком та відповіді на питання, чому офіційну реєстрацію їхньої релігійної громади затримують.

Як розповідає священник та юристи, документи на храм преподобного Сергія Радонежського були готові ще в середині січня, проте чомусь до 4-го лютого їх не реєструють. Через таку бездіяльність, яку, думають прихожани, вчиняють в області умисно, люди й приїхали до Луцька.

Люди обіцяли, що якщо до них не дослухаються, то вдадуться до рішучіших дій.

Як повідомили юристи, ще від 14-го січня було підписано розпорядження першого заступника голови ОДА Сергія Мовенка про реєстрацію статуту громади.

Проте з того часу зрушень немає. Документів громада так і не отримала, статуту не зареєстрували. Тому приїхали до Волинської ОДА 3-го лютого, але тоді з Погуляйком так і не зустрілися. Не зустрілися і 4-го січня, проте отримали відповіді та результати.

До людей приєднався депутат обласної ради помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч. Людям після коротких перемовин з заступниками Погуляйка пообіцяли громаду зареєструвати за годину. Це і зробили. Як пояснили, треба почекати ще близько 10-ти днів, щоб завершити процес реєстрації.

В адміністрації також журналісти БУГу побачили юриста, який приніс документи від громади УПЦ, зазначивши, що до нього звернувся отець Шаран. Також, як пояснив, зборів громади храму щодо переходу не визнають та наголосив, що храм та земля у власності попередньої юридичної особи (релігійної організації УПЦ).

Відео події в Волинській ОДА 4-го лютого:

Нагадаємо, усе розпочалося в липні 2020 року, коли тодішній настоятель храму села Галинівка Олексій Шаран публічно привітав лідера країни-агресора Володимира Путіна з Днем ангела. Односельчани обурилися цьому факту, провели таємне опитування і з’ясувалося, що більшість прихожан не підтримують позицію церковнослужителя з його відвертими проросійськими настроями, а тому розпочали збір та оформлення документів на перехід з УПЦ в ПЦУ.
коментарів: 6
  1. Руки геть від православної церкви, розкольниками були, ними і залишились!!!

    • Упц не церква а секта, Вселенський Патріарх визнає в Україні лише одну церкву-ПЦУ

  2. геть московський попів із України. це вороги, що несуть ідеї “руского міра”, як і 100 років назад.

  3. ПЦУ це секта. Але треба мати очі та вуха щоб це зрозуміти. Мені Вас жаль…

    • Адепти білого братства теж не вважали себе сектантами. Колись, надіюсь, вы зрозумієте. А поки прийміть мої співчуття. До речі, прихожанином ПЦУ себе не вважаю, так що розцінюйте мою думку як незалежне спостереження зі сторони.

  4. ПЦУ – єдина, канонічна православна Церка в Україні. РПЦвУ це єпископи без кафедр, тимчасово займаючі свої посади. Місцеві жителі мають повне право вирішувати, в якій юрисдикції їм перебувати, а РПЦвУ цьому перешкоджає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
28 Вересня, Середа
27 Вересня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі