<
На сесії міськради у Володимирі хочуть затвердити кодекс етики депутатів

19:40 | 20.09.2021 / Володимир / , /
Перегляди
897
/ 1 коментар

Кодекс етики депутатів міської ради Володимира можуть прийняти на черговому засіданні сесії ради, яке відбудеться 1-го жовтня.

Проект рішення внесений в перелік порядку денного, який пропонують розглянути. Авторка проекту рішення – депутатка від “За Майбутнє” Ганна Медведєва.

Як йдеться в пояснювальній записці до проекту, етична поведінка депутатів – необхідний чинник справжньої демократизації політичного життя країни.

“Необхідність прийняття рішення продиктована тим, що сучасне Українське суспільство обґрунтовано підвищує стандарти діяльності для народних обранців. Етичні норми, процедури діяльності на рівні представництва громад є важливими, особливо в умовах децентралізації, що сприяє зростанню ролі органів місцевого самоврядування у житті громади. А етична поведінка депутатів – необхідний чинник справжньої демократизації політичного життя країни.

Особливість статусу суб’єктів етичної поведінки полягає в тому, що вони є виключною групою членів громади, які не тільки зобов’язані виконувати приписи нормативних актів місцевого рівня, але і напряму впливають на прийняття та зміст таких актів”, – пояснила ініціаторка “етичного кодексу”.

У сфері депутатської діяльності кодекс має попередити використання депутатських повноважень з корисливими цілями. Поведінка особи в ролі депутата не має бути лише на її совісті.

Кодекс також має запобігати конфлікту інтересів, кумівству, хабарництву, корупції, присвоєнню та використанню державних/суспільних коштів в особистих цілях, зраді національних та суспільних інтересів. Отже, кодекс здатен, з одного боку – регулювати відносини депутатів, з другого – сприяти створенню позитивного ставлення до місцевого самоврядування та його депутатського корпусу.

“Наведена обставина вже самим фактом свого існування збільшує ризики зловживання повноваженнями та, як наслідок, покладає підвищену морально-етичну відповідальність на зазначених осіб.

Розповсюдження тексту кодексу серед громадськості значно підвищує обізнаність про стандарти поведінки, якої люди мають право очікувати від суб’єктів, залучених до місцевого врядування. Отже, кодекс здатен, з одного боку – регулювати відносини депутатів, з другого – сприяти створенню позитивного ставлення до місцевого самоврядування та його депутатського корпусу”, – додала депутатка.

Як зауважила Ганна Медведєва, у Регламенті, затвердженому рішенням міської ради №1/10 від 09.12.21 у статті 50 “Норми депутатської етики та дисципліни” лише п’ять пунктів описують етичні норми поведінки депутата. Проте, на її думку, норми викладені “дуже стисло”, тоді як кодекс “розширить” ці поняття і конкретизує дані норми.

Кодекс етики депутата складається із загальних положень та основних термінів, а також правил поведінки та запобігання проявам корупції.


один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 Серпня, Вівторок
8 Серпня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі