<
Леся Мартинюк – володимирська мама Стефанія розповіла про реакцію на фото до переможної пісні на Євробаченні та чи має претензії до авторів

Цей запис опубліковано більш як рік тому
19:09 | 4.06.2022 / Володимир / , /
Перегляди
5238
/ Коментарі відсутні

БУГ поспілкувався із відомою у Володимирі поціновувачкою народного мистецтва, писанкаркою Лесею Мартинюк, чию фотографію гурт «Калуш оркестра» розмістив на обкладинці переможної пісні на Євробченні-2022. Говорили про історію світлини, чи автори питали дозволу на використання фото, про діяльність майстрині та інше.

Як розповіла Леся Мартинюк, вищезгадане фото на обкладинці до відео “Стефанія” впізнав її чоловік. Він одного вечора, переглядаючи музичні новини, натрапив на заставку до пісні, яка є переможницею цьогорічного міжнародного конкурсу “Євробачення”. Запитав дружину, чи їй це нічого не нагадує.

Родина не відразу наважилася розповісти про світлину на широкий загал. Але після певних роздумів, все ж опублікували і порівняли світлини, адже Лесі Георгіївні було приємно, що обрали саме її зображення. Світлина ж належить їй, автором фото є брат жінки, Роман Яківчук.

Читайте також: Писанкарка з Володимира стала прообразом мами-Стефанії з переможної пісні Калуша на Євробаченні

Вона каже, що в дизайнера, який серед тисяч світлин, вирізнив фотографію мисткині, чудовий художній і естетичний смак. Адже там кожна деталь і реквізити мають свою історію і значення. Світлина оформлена під гуцульський стрій: домотканий килим на фоні, хустина — зав’язана за буковинськими мотивами, а сорочка – подільська, одна в єдиному екземплярі, жінка особисто складала її схему, включили туди жовто-блакитні братики. Та й сама пані Леся – є берегинею культурних традицій і українського фольклору, вона входить до спілки народних майстрів та є відомою писанкаркою України.

Також її роботи продавали й дарували в різних країнах світу. Навіть відомий український проєкт “Ukraїner” приїжджав до мисткині у Володимир минулого року знімати ритуал написання писанок, який до речі, Леся Мартинюк не розпочинає без одягання хустини та читання молитви.

Тому, зазначає жінка, їй шкода, що менеджери “Калуш оркестра” не звернулися до неї за дозволом, адже вона б могла ще й доповнити образ матері Стефанії. Проте, пані Леся додає, що їхньої слави і грошей не хоче, бо їй вистачає своєї, тим більше не хоче скандалів і розбіжностей у теперішній воєнний час. Тому ніяких претензій до гурту виставляти не буде.

Після інтерв’ю вона додала, що до неї і її брата, Романа Яківчука, який є автором уже відомої світлини, все ж написали організатори з вибаченнями. Вони запропонували підписати угоду, згідно з якою авторське право збережеться за фотографом.

Також говорили з респонденткою і про роботу у період війни, адже жінка є ще й викладачкою місцевого Педагогічного коледжу. Більше про широкогранну особистість Лесі Мартинюк та історією з фотографії мами Стефанії, дивіться у відеоінтерв’ю БУГу.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Жовтня, Неділя
30 Вересня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі