<

Храми відкриті, проте без прихожан: у Володимирі-Волинському обговорили, яким чином відбуватимуться богослужіння на Вербну і Пасху

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:21 | 10.04.2020 / Володимир / , , /
Перегляди
5
/ коментарі 2

10-го квітня у приміщенні Володимир-Волинського міськвиконкому представники влади міста і поліція зустрілися зі священниками різних конфесій місцевих храмів. Обговорили дотримання карантинних заходів і донесення до прихожан інформації про їх обов’язкове виконання.

Як зазначив заступник начальника Володимир-Волинського відділу поліції Олександр Демчук, держава прийняла рішення храмів не закривати, але потрібно дотримуватися суворо усіх карантинних заходів. За вимогами, під час богослужінь у храмі, у тому числі під час Вербної неділі і на саму Пасху, повинно перебувати не більше 10-ти осіб із числа людей, що обслуговують проведення богослужіння. Прихожан у храмі, як і на території біля храму взагалі не повинно перебувати.

Щоб богослужіння змогли побачити прихожани, по всій Україні їх рекомендують проводити у режимі відеотрансляції.

За словами Демчука, священники, як духовні настоятелі, повинні донести цю інформацію до людей, адже поліція змушена буде реагувати на порушення карантинних заходів.

Як повідомив священник Євген Рябець, у єпархії ПЦУ вже роздумували над можливостями проведення богослужінь.

“Наступає Вербна неділя. Владика Матфей благословляє поставити гілочки верби на вулицях, щоб люди могли прийти і взяти. В богослужінні прихожани участі брати не будуть. У великий четвер будемо читати страсті, молитва буде. Без участі парафіян. Сповідь, як така, переноситься на після карантину. На троїцьку поминальницю також переноситься відвідування кладовища”, – сказав отець Євген.

Щодо освячування паски – то під час наради запропонували освятити паски на місцевому хлібозаводі, щоби люди могли придбати їх вже освячені.

Також священники будуть здійснювати обхід міста. Якщо родина забажає освятити паску, то її повинен винести на подвір’я свого будинку, коли завітає священник, один член сім’ї.

Дехто з присутніх священників зауважив, що люди все одно ітимуть до церкви. В цьому випадку отці не будуть стояти на воротах храму і не пускати людей. На це представники поліції зауважили, що потрібно провести чітку інформаційну роботу серед прихожан.

“Поліція не хоче вдаватися до жорстких мір, але є карантинні заходи і ми мусимо їх виконувати”, – зазначив представник поліції.

Нагадаємо:

Порушили карантин: поліція на двох настоятелів храмів у Нововолинську склала протоколи

Вихідні вдома: Погуляйко ввів режим максимального обмеження пересування на Волині




коментарів: 2
  1. Поки масово не захворіють, не заворушаться. А коли священник буде хворий і заразить всіх прихожан своїм обходом? А на рахунок “Щоб богослужіння змогли побачити прихожани, по всій Україні їх рекомендують проводити у режимі відеотрансляції” Хто її буде дивитись? І так коли приходили до храму, більшість приходила під кінець і не думала щось почути, стояли далеко від входу і чекали дійства “освяти”, щоб скоріше бігти додому.

  2. За територією храму люди мають право збиратись на молитву із дотриманням всіх сан.епід.норм. Є церква, церковне подвір’я і межі поза.А поліція немає право забороняти молитись на вулиці. Тому якісніше освітлюйте, те про що домовились верхи у Києві, не перекручуйте інфо. А по-друге, ви журналісти винні у тому, шо люди з ознаками covid19,вже не йдуть до лікарні взвгалі,а лікуються антибіотиками дома. Поробили ізгоями тих, хто похворів. 80%населення прохворіє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Квітня, Середа
23 Квітня, Вівторок