Для виявлення хворих чи носіїв COVID-19 у Володимирі-Волинському проводитимуть тестування на антитіла

13:23 | 6.06.2020 / Рубрика: Володимир-Волинський / Позначка: , / 1 коментар

Починаючи з 5-го червня КП «Володимир-Волинське ТМО» розпочало тестування на імуноглобуліни двох типів: M і G з метою виявлення хворих та носіїв COVID-19 за допомогою імуноферментного аналізу. Реактиви для визначення антитіл G i M було закуплено за благодійні кошти.

Відтак за дві дні, згідноз результатами даного тестування з 46 відібраних зразків виявили 8 позитивних імуноглобулінів G та 3 позитивних імуноглобулінів М, – повідомляють на сторінці медзакладу у фейсбуці.

Повідомляють, що згідно з останніми даними, у більшості пацієнтів хворих на COVID-19, швидкість сероконверсії та рівні lgG i lgM швидко зростає протягом перших двох-трьох тижнів від початку захворювання. Дослідження проводяться на іммуно-ферментному аналізаторі Immunochem-2100 виробництва High Technology Inc. США.
Даний метод діагностики дозволяє віддиференціювати пацієнтів, що знаходяться у ТМО на стаціонарному лікуванні з підозрою на COVID-19, адже результатів ПЛР тестування очікують до двох тижнів.

Що являє собою імуно-ферментний аналіз

Імуно-ферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом.

Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“» (COVID-19).

Кому проводитимуть ІФА-тестування

ІФА-тестування може проводитися пацієнтам із симптомами COVID-19, пацієнтам з пневмонією, контактним особам, особам, що потребують планової госпіталізації чи операції, медичним працівникам, які працюють з хворим на COVID-19, працівникам лабораторій, які обробляють зразки на COVID-19, працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які приймають участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу та іншим медичним та фармацевтичним працівникам.

Якщо ІФА-тестування виявить у людини антитіла до імуноглобулінів M, вона повинна буде здати зразок для ПЛР діагностики. Оскільки медики мають проходити діагностику кожні 14 днів, ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на лабораторії, де здійснюють ПЛР-дослідження.

Крім того, імуно-ферментний аналіз використовуватимуть для тих пацієнтів, які мають симптоми COVID-19, але результати їхніх ПЛР-тестів дали негативний результат. Таким чином можна буде визначити наявність та рівень антитіл в організмі.

Відмінність ІФА-тестів від ПЛР та експрес-тестів

Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому аналізують сироватку крові, а не саму кров, як у випадку з експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР.

ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл. Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість та специфічність порівняно з ІФА-тестами.

ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал.
Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.

Проте у медзакладі наголошують, що ПЛР-тестування залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу «COVID-19»

Вайбер
1 коментар
  1. На антитіла в загальному, чи на Тараса Тополю зокрема?
    Якось вони мені не дуже, то я тест пройду чи як?

Додати коментар


Погляд

Медіапроєкт #PRO100KNYG – чудова можливість для молодих людей спробувати себе в ролі ведучих, сценаристів, режисерів, операторів
Ми започаткували проєкт #PRO100KNYG, який щотижня радить цікаве до прочитання. І нарешті – маю відповідь на питання, яке найчастіше вставлять: “Що буде коли ви розповісте ...

Новини

12 Липня, Неділя
23:46
У Путіна заявили, що знайти заміну Мінським угодам буде складно
22:41
14% кафе та ресторанів не відкрилися після карантину — прем’єр
21:49
Угорщина запроваджує жорсткіші обмеження на кордонах, зокрема з Україною
20:41
У центрі Одеси горів житловий будинок
19:34
Хресну ходу до річниці Хрещення Київської Русі цьогоріч не проводитимуть через COVID-19
18:39
Сім областей України не готові до послаблення карантину
17:42
У Горохівському районі блискавка вбила 31-річного чоловіка 2
16:39
В Офісі Президента Волинь назвали Луцькою областю 10
15:47
Нафтогаз купив софт за майже 2 мільйони євро — «Наші гроші»
14:41
У Польщі – другий тур президентських виборів
13:42
На Ягодині в кабіні вантажівки знайшли 2 кілограми бурштину 1
12:34
На Донбасі за добу поранено трьох українських військових — штаб
11:27
У Нововолинську виявили 10 нових випадків коронавірусу 4
10:15
На Волині за добу зафіксували 55 нових випадків COVID-19, одужали – 19 осіб 2
09:52
За добу в Україні коронавірус виявили у 678 людей – інфікувалися вже 53,5 тисячі людей
09:10
Психічне здоров’я для України: стартував проєкт психосоціальної підтримки людей
08:33
В аеропортах Києва та Львова тестуватимуть на коронавірус 3
07:37
На автозаправці у Луцьку загорілась вантажівка
05:52
Розповіли, як санаторій «Лісова пісня» організував роботу в умовах карантину
03:39
У Турійському районі фермери взялися знищувати борщівник Сосновського 1
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі