<

Верховний суд дозволив УПЦ МП зберегти свою назву

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:35 | 17.12.2019 / Новини / , /
Перегляди
1
/ 1 коментар

Верховний суд (ВС) дозволив Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) зберегти свою назву.

Про це йдеться в постанові суду від 11-го грудня,- передає УНІАН.

ВС погодився з позицією попередніх інстанцій та залишив без задоволення касаційну скаргу Мінкульту про перейменування УПЦ МП, яка повинна була вказати в своїй назві на приналежність до Російської православної церкви.

“Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які встановили, що реєстраційним органам заборонені будь-які дії щодо внесення відомостей до ЄДР про Київську митрополію УПЦ та її структурні релігійні організації до вирішення цього спору по суті”, – йдеться в документі.

20-го грудня 2018-го року Верховна Рада ухвалила закон, у якому пропонує зобов’язати релігійні організації вказувати у своїй повній назві належність релігійної організації до керівного центру, якщо він перебуває за межами України – на території держави, яка здійснила військову агресію проти України або окупувала частину її території.

Відповідно під цей закон потрапила УПЦ МП.

Пізніше Мінкульт визначив список церков, які повинні бути перейменовані. Серед них і УПЦ МП. Водночас в УПЦ МП заявили, що їхній центр – у Києві, а не у Москві, й тому перейменовуватися не будуть.

Церква подала заяву до Окружного адмінсуду Києва, який зобов’язав Мінкульт скасувати цей наказ із переліком церков, а перейменування УПЦ МП – призупинити. 


один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
8 Грудня, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі