<

Вчені з’ясували, що заняття в школах починаються зарано

08:09 | 12.01.2022 / Новини / , /
Перегляди
468
/ Коментарі відсутні

В українських школах уроки починаються о 8-9 годині, але вчені з’ясували, що це може бути занадто рано.

Під час карантину, пов’язаного з пандемією COVID-19, підлітки, які навчалися вдома, спали приблизно на 75 хвилин на день більше, ніж зазвичай. У них покращилися сон та загальне самопочуття, пише «Українська правда. Життя».

Відповідні результати дослідження, під час якого опитали 3,6 тисячі швейцарських старшокласників, оприлюднили вчені з Цюріхського університету.

«Наші результати чітко вказують на користь починати шкільні навчання пізніше вранці, щоб діти могли більше спати. Якість їхнього життя, пов’язана зі здоров’ям, значно покращилася, а споживання алкоголю та кофеїну зменшилося», – кажуть дослідники.

Результати опитування учнів вчені порівняли з попереднім опитуванням понад 5,3 тисячі дітей у 2017 році.

Порівняння показало, що протягом навчального тижня група, яка навчалася вдома, лягала спати на 15 хвилин пізніше і прокидалася на 90 хвилин пізніше, тобто загальний надлишок сну становив приблизно 75 хвилин щодня.

Додатковий час сну сприяв тому, що діти відчували більший рівень енергії.

Утім емоційний стан дітей під час навчання вдома був гіршим, підлітки почувалися більш самотньо, скаржилися на поганий настрій та менше розважалися й спілкувалися з друзями.

За словами дослідників, результати показують, що хоча ізоляційний вплив домашнього навчання під час карантину мав певні негативні наслідки для підлітків, додаткова кількість сну принесла переваги, які зробили дні ізоляції більш терпимими.

«Незважаючи на те, що карантин явно погіршив здоров’я та самопочуття багатьох молодих людей, наші висновки показують переваги закриття шкіл, яким досі приділяли мало уваги», – зазначають вчені.

Численні дослідження впродовж кількох років довели, що шкільний день слід починати пізніше, оскільки це сприяє покращенню пильності учнів та їхнього самопочуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 Травня, Вівторок
16 Травня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі