<
В УПЦ мп виступили проти урядового законопроекту, що забороняє діяльність Церков, якими керують з росії

11:47 | 27.01.2023 / Новини / /
Перегляди
552
/ коментарі 3

В УПЦ мп заявили, що зареєстрований у Верховній Раді України законопроект «порушує Конституцію України, не відповідає національному законодавству і міжнародному праву та значно ускладнить процес європейської інтеграції для нашої країни».

Йдеться про урядовий законопроект, який унеможливлює діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться в державі-агресорі, повідомляє Релігійна правда.

В УПЦ мп закликали Парламент виключити з порядку денного законопроект та не виносити його на голосування.

Як зазначається, 19-го січня 2023 року у Верховній Раді України зареєстрований урядовий “Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, реєстраційний № 8371. Цим Законопроектом пропонують внести зміні до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” та Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”.

“До статті 5 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” додається пункт, згідно з яким нe допускається діяльність релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу релігійної організації (обʼєднання), керівний центр (управління), якої знаходиться за межами України, в державі, яка здійснює збройну агресію проти України.

Стаття 16 відповідного Закону доповнюється підпунктом який дозволяє у судовому порядку припиняти діяльність релігійних організацій у разі виявлення будь-яких порушень вимог щодо створення і діяльності релігійної організації (об’єднання)”, – зазначають в УПЦ МП.

Юристи УПЦ мп заявляють, що “цей законопроект є небезпечним для українського суспільства та усіх релігійних спільнот України, оскільки запроваджує механізм невиправданого втручання у внутрішні справи релігійної організації, діяльність якої, на думку держави, буде мати загрозу національній безпеці”.

В УПЦ МП наголошують, що “національна безпека не є підставою для обмеження права на свободу віросповідання”.

“Оскільки законопроект суперечить нормам міжнародного права і Конституції України, не відповідає юридичній техніці, а також значно ускладнить процес європейської інтеграції для нашої країни, закликаємо Парламент виключити з порядку денного законопроект (№ 8371) та не виносити його на голосування”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні 1-го грудня.

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розміщується в державі-агресорі. Відповідний законопроєкт зареєстровано за номером 8371.


коментарів: 3
  1. Гнати сраною мітлою цих кацапських сатаністів з неньки ,до Путіна з гундяєвим там вам п…ня буде рай .

    • Може ще воїнів прихожан УПЦ будеш гнати з передової??!!провокатор гундяївський

      • Фанат кацапської секти ,покажи хоть одного фсбешного попа який працює капеланом в нашій армії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Березня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі