<
В Україні заборонять рекламу лікарських засобів

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:33 | 22.08.2021 / Новини / , , /
Перегляди
289
/ коментарі 3

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 30 липня «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою».

Про це йдеться в указі глави держави №369/2021, підписаному 18-го серпня. Указ набирає чинності з дня його опублікування, передає Главком.

Відповідно до рішення Ради нацбезпеки України, уряд має до 1-го грудня 2021 року розробити й затвердити «Стратегічний план розвитку системи охорони здоров’я на період до 2030 року».

Він має визначити чіткі механізми для забезпечення рівного доступу українців до своєчасної, безпечної і якісної екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, а також реабілітації в сфері охорони здоров’я.

Цей план передбачає:

  • введення з 1 січня 2022 року індикаторів якості надання первинної медичної допомоги;
  • започаткування ефективної системи моніторингу надання медичних послуг; посилення кримінальної відповідальності за підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я;
  • розвиток вітчизняного виробництва вакцин та інших імунобіологічних препаратів для профілактики найпоширеніших інфекційних хвороб;
  • поетапне включення до тарифів на медичні послуги вартості ліків, медичних виробів та витратних матеріалів, які є необхідними для надання медичних послуг та ін.

Окрім цього, задля захисту українців від шкідливого впливу самолікування передбачається встановлення до 1 січня 2024 року мораторію на рекламу в ЗМІ лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації.

Також має бути посилено контроль за дотриманням правил рецептурного відпуску лікарських засобів; та проведено реформи в сфері обігу лікарських засобів.

Окрім цього, мають бути створені передумови для запровадження добровільного медичного страхування. Зокрема пропонується надавати податкові пільги для роботодавців і фізичних осіб у разі укладення ними відповідних договорів страхування.

Має бути збільшена мережа закладів, які надають реабілітаційну допомогу громадянам після травм чи захворювань.


коментарів: 3
  1. його 1+1 вже давно навчився обходити заборону, вони просто зроблять спонсором показу

  2. Просто ліки стануть дорожчі, вот і все.
    Бо ж тепер їм прийдеться більше на лапу давати, шоб “не рекламу” показували.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
2 Червня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі