<

В Україні хочуть ввести новий податок на покупки: хто і за що платитиме

Цей запис опубліковано більш як рік тому
07:17 | 7.08.2021 / Новини / , , /
Перегляди
1223
/ коментарів 10

В Україні готують до розгляду законопроект про непрямі методи податкового контролю.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики Данило Гетманцев, – передає УНІАН.

За словами Гетманцева, на даному етапі законопроект знаходиться в стані розробки, надалі Кабмін передасть його на розгляд до парламенту.

Податкова зможе уточнювати походження коштів, витрачених на придбання цінних активів.

«І якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію, то вона буде змушена доплатити податок на витрати, які не може пояснити», – зазначив Гетманцев.

Добровільне одноразове декларування

15 червня 2021 року Верховна Рада прийняла закон про добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб (№ 5153), який передбачає проведення з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, з яких не були сплачені податки та збори відповідно до вимог законодавства.

16-го липня президент Володимир Зеленський підписав закони про проведення одноразового добровільного декларування активів.

Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке проходитиме з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що належать їм і з яких не були сплачені податки та збори до 1 січня 2021 року. При цьому в добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Декларант може вказати серед активів валютні цінності (за винятком коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, у тому числі об’єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які перебувають в Україні або за кордоном.

Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, у тому числі 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстрованих) в Україні; 9% по валютних цінностях на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% за номінальною вартістю державних облігацій України, придбаних декларантом в період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.




коментарів: 10
  1. Сталінський, хрущовський… Ну спробуйте в Еуропі купити квартиру чи нлве авто за незадекларовані пєньонзи – і побачите, чи хоча б вдасться вам ці гроші покласти на _свій_ банківський рахунок, я не говорю вже про оплату ними…

  2. Бачу що “мудрий нарід” не дуже хоче нові податки платити. Отожбо, голобородьки. Про це треба було думати весною 2019 біля виборчих урн. Радий за молоду кров. Дала про..ратися свому електорату.

    • і шоб зробили, якби думали ? все було б теж саме, а може й гірше. Думати треба було в 2014

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер