<
В Україні заблокували близько 10 «груп смерті» у телеграмі

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:15 | 11.03.2021 / Новини / , , /
Перегляди
3
/ Коментарі відсутні

Харківський національний університет внутрішніх справ, Департамент кіберполіції, Управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України разом з користувачами телеграму чат-боту «СтопНаркотик» заблокували роботу десятка електронних адрес «груп смерті».

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу МВС.

У травні 2016 року у соціальних комп’ютерних мережах почали з’являтися так звані «групи смерті», адміністратори яких у квестовій формі давали завдання учасникам цих спільнот, переважно дітям, пов’язаних із виконанням дій, що могли нанести шкоду здоров’ю або взагалі позбавити життя.

Було проведено велику роботу щодо виявлення та блокування роботи таких груп, в якій взяли участь правоохоронні органи багатьох країн, у тому числі й України. Ця робота триває постійно.

Наприкінці лютого 2021 року у соціальних комп’ютерних мережах та через ЗМІ почали розповсюджуватися повідомлення про те, що, начебто, на початку березня 2021 року підлітки збираються масово вчинити самогубство. Через велику інформаційну увагу до цієї події у соціальних комп’ютерних мережах почали з’являтися нові «групи смерті».

За результатами моніторингу кіберполіції було встановлено, що такі групи розміщуються у телеграмі.

На початку березня 2021 року представники факультету № 4 університету – розробники чат-боту «СтопНаркотик» – звернулися до користувачів чат-боту з проханням взяти участь в акції щодо масового надсилання скарг на «групи смерті» у телеграмі, в яких поширюють інформацію про «безпечні способи» суїциду, закликають та підбурюють молодь до небезпечної поведінки, нанесення самоушкоджень тощо.

Внаслідок цього було заблоковано десяток електронних адрес «груп смерті». Робота щодо виявлення та блокування таких груп буде продовжуватися й надалі.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Серпня, Неділя
13 Серпня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі