<

В “Іловайському котлі” загинуло близько тисячі військових, – Семенченко

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:00 | 21.10.2014 / Новини / , /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

20140911170811Під Іловайськом загинуло близько тисячі українських військовослужбовців.

Про це під час прес-конференції повідомив, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування подій під Іловайськом Андрій Сенченко, – повідомляє Громадське. ТВ.

На переконання Сенченка, у загибелі людей винні найперше начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко, який відповідав за проведення операції і вивід військ з оточення. Провина також лежить і на президенті України Петрові Порошенкові, який відмовився вводити воєнний стан.

«Є стратегічна помилка президента — не введення воєнного стану. Будь-які причини, як то вибори, не виправдовують цього. Президент мав би взяти на себе всю повноту відповідальності і керувати ставкою верховного головнокомандувача. А всі спекуляції, що введення воєнного стану означає оголошення Росії війни, не відповідають дійсності, оскільки, виходячи з діючого закону про оборону, не можна було не вводити військовий стан», – заявив Сенченко.

Помилковим, на думку голови комісії, було і призначення Валерія Гелетея на посаду міністра оборони.

Загалом, як відзначається у попередніх висновках Тимчасової комісії, основна причина не тільки в конкретних рішеннях, а в том, що не була організована належним чином оборона країни, як «система політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії».

У своїх висновках комісія також вказує на проблеми з несвоєчасним фінансуванням потреб армії.

«Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі», – сказано у звіті.

Одночасно, виконання поставлених завдань майже повністю було покладено на добровольчий батальйон спеціального призначення МВС, «який мав міліцейські функції та був озброєний неадекватно до поставленого завдання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Травня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі