<

Українським дипломатам продовжують надходити погрози: вже 31 випадок у 15 країнах

23:05 | 7.12.2022 / Новини / /
Перегляди
60
/ Коментарі відсутні

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що українським дипломатам продовжують надходити погрози, загалом зафіксовано вже 31 випадок у 15 країнах.

Як передає Європейська правда, про це міністр написав на своїй сторінці у фейсбуці.

За його словами, за останні дві доби підозрілі пакунки надійшли до посольств в Італії, Польщі, Португалії, Румунії та Данії, а також консульства в Гданську.

“Загалом вже маємо 31 випадок в 15 країнах: Австрія (1), Ватикан (1), Данія (1), Іспанія (5), Італія (4), Казахстан (1), Нідерланди (1), Польща (6), Португалія (2), Румунія (2), США (1), Угорщина (2), Франція (1), Хорватія (1), Чехія (2)” – написав Кулеба.

Він розповів, що на всіх конвертах зазначається одна й та ж сама адреса відправника: автосалон Tesla в німецькому містечку Sindelfingen. Зазвичай, відправлення відбувалося із поштових відділень, які не були обладнані системами відеоспостереження. Зловмисники також вживали заходів, аби не залишити на пакунках слідів своїх ДНК.

Міністр перебуває на зв’язку з колегами-міністрами закордонних справ, українські посольства взаємодіють із іноземною стороною в контексті розслідування всіх випадків погроз. Правоохоронні органи України також оперативно розпочали слідство.

“Кампанія терору проти українських дипломатів, яка нині відбувається, безпрецедентна за своїми масштабами не лише в контексті України, але і на світовому рівні. Я не пригадую випадків в історії, коли така кількість посольств і консульств однієї країни піддавалася таким масованим атакам за такий короткий проміжок часу” – заявив Кулеба.

Нагадуємо, 30-го листопада і 1-го грудня два посольства України за кордоном, крім посольства Іспанії, отримали листи з «дуже конкретними погрозами». Йдеться про цілеспрямовану широкомасштабну кампанію проти України за кордоном.

Після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Австрії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. У пакунках знаходилися очі тварин.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Лютого, Субота
3 Лютого, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі