<
Українським біженцям перестануть надавати безкоштовне житло в Польщі

13:38 | 22.11.2022 / Новини / , , /
Перегляди
343
/ Коментарі відсутні

У Польщі з листопада зобов’яжуть українських біженців самостійно оплачувати житло. А з 1-го січня 2023 року також стануть платними для українців пансіонати, гуртожитки та санаторії. Така ініціатива, на думку уряду, мотивує біженців якнайшвидше стати до роботи в Польщі та винаймати житло за свій рахунок.

Як йдеться в аналізі Gremi Personal, 52% українців у Польщі живуть у квартирах, 18% у гуртожитках чи хостелах. У приватних будинках оселилося 10% респондентів, стількох же опитуваних прихистили поляки у своєму житлі. У пансіонатах чи базах відпочинку проживають 6%, а готелях – лише 4% респондентів, повідомляє Оbozrevatel.

Наразі 58% опитаних винаймають житло за свій рахунок, 22% забезпечують житлом роботодавці. 10% респондентів кажуть, що їх прихистили поляки у своєму житлі, і їм уряд платить компенсацію за кожного біженця в межах програми прихистку.

“Незважаючи на те, що Польща створила більше державних програм для проживання біженців серед усіх європейських країн, ми бачимо, що абсолютна більшість українців вирішує житлові питання власним коштом. Однак найбільш вигідний варіант – проживання коштом підприємства”, – каже Ганна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

У компанії розповідають, що незважаючи на дорогу оренду квартир, існує багато варіантів для комфортного проживання у Польщі. Наприклад, популярна практика, коли поляки надають притулок українцям у себе вдома, отримуючи компенсацію від держави у розмірі 40 злотих (320 грн) на добу за кожного українця.

Разом з тим 76% респондентів кажуть, що їх влаштовують умови проживання, які вони мають, а 24% планують змінити проживання найближчим часом.

Нагадаємо, що біженцям з України доведеться платити за проживання у центрах, які надає держава. Згідно із планами уряду, у перші три місяці оплата становитиме 50%, далі доведеться платити 100%.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
4 Лютого, Субота
3 Лютого, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі