<

Українці отримуватимуть три платіжки за газ: за що ще треба буде платити

05:41 | 19.06.2021 / Новини / /
Перегляди
1360
/ коментарів 15

В Україні узаконили третю платіжку за газ. Комунальники можуть стягувати з українців, які живуть у багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Про це в коментарі OBOZREVATEL заявив керівник Асоціації професійних управителів нерухомості Андрій Нікончук.

За його словами, відповідний законопроєкт вже ухвалено і підписано. Третя платіжка за газ з’являтиметься тоді, коли в цьому виникне необхідність, наприклад трапиться аварійна ситуація, яку потрібно буде усунути. І це може статися в будь-який момент.

“З огляду на чинні зміни до закону, за замовчуванням обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж покладено на суб’єкт розподілу газу, того, хто обслуговує зовнішньобудинкові інженерні мережі. Але за це він буде за замовчуванням виставляти рахунок власникам будинку. Якщо споживачів не влаштує послуга, вони мають право зібратися і вибрати іншу компанію. Але ця компанія повинна відповідати умовам Держпраці в частині техніки безпеки”.

За словами Андрія Нікончука, скільки буде коштувати послуга з обслуговування мереж, поки незрозуміло. А граничну її вартість повинен визначити Кабмін.

“Можу припустити, що жителі багатоквартирних будинків за розподіл платять залежно від обсягу газу, який вони спожили за попередній рік. Можливо, обслуговування мереж – це також буде формульна складова. Тому що будинок на будинок не схожий, мережі на мережі не схожі. Єдина цифра, до якої можна прив’язатися, це обсяг, який проходить цими мережами”.

Раніше обслуговування внутрішньобудинкових мереж було закладено в тариф за послуги ЖЕКу. Зараз ЖЕК цим займатися перестав і внутрішньобудинкові газові мережі на деякий час залишилися “безгоспними”.

З 1 травня набув чинності закон №1060, який перевів жителів приватних і багатоквартирних будинків на індивідуальні договори з постачальниками послуг. Документ зобов’язує співвласників будинку укладати договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем з операторами ГРС або іншими компаніями, які можуть здійснювати таке обслуговування.

коментарів: 15
  1. А давайте ще четверту платіжку , бо затрати на розвідку родовищ російського газу теж високі. Комусь треба компенсувати. Хто як не ми?

  2. На черзі «платіжка» за транспортування газу внутрішньо будинковими мережами. Населення стерпить.

  3. Ще п”яту, за транспортування газу, по внітрішньоквартирній трубі і шосту – за трубу, що після лічильника.)

  4. І восьму – за прищепки, які допомагають зубам сушитися, шоб бути здатними хоч якось розрахуватися за попередні сім :(

  5. Так, з платіжками за газ порядок навели. А з платіжками за воду—безпорядок. Там же турбулентність, кавітація, гідроудари, солі, оксиди–гідроксиди… А контора теж їсти хоче. А платіжка одна. Ужасть та годі.

    • Сусіди у Володимирі-Волинську скоро протестують і з водою – там хитро-мудре обладнання для тестування труб стараються місту впендюрити, то скоро сусіди поділяться враженнями як то залачувати дві-три платіжки і за те, шо називають водою

  6. можливо десь через 100 років те що зараз відбувається в найбіднішій частині Європи і визнають геноцидом

  7. sashmark, ну який геноцид ? Нас так гарно кормили пирожками на майдані європейські дипломати. От тільки “Беркуту” мало пиріжків дали, із-за чого вони були такі злючі.

  8. Ну коли вже платіжки за повітря та кріпосне право провадять? Православні заслуговують на справжні страждання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Вересня, Середа
21 Вересня, Вівторок