<

Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією, – МЗС

01:26 | 1.07.2022 / Новини / , /
Перегляди
146
/ 1 коментар

Україна розриває дипломатичні відносини з Сирією у відповідь на визнання цією країною т.зв. «незалежність» тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

“Розглядаємо це рішення як недружній акт щодо України, посягання на її суверенітет та територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права. Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб’єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів в Кремлі”, – йдеться у заяві МЗС.

У відповідь на цей недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Сирією без розриву консульських відносин, відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року. Українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

«Наша позиція чітка – ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет і територіальну цілісність України та захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема і на дипломатичному фронті», – наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.


один коментар
  1. Як можна розірвати те чого і так ніби й не було) Яка ше до бісу сірія , змилуйтесь …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
7 Грудня, Середа
Погода у Нововолинську та Володимирі