<

Українцям блокують рахунки через потрапляння на сайт Миротворець – ЗМІ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:37 | 13.02.2018 / Новини /
Перегляди
34
/ Коментарі відсутні

ПриватБанк почав блокувати рахунки українцям, посилаючись на списки сайту Миротворець.

Про це повідомляє UBR. У розпорядження видання потрапила офіційна відмова у видачі коштів фізособі з карткового рахунку, який, по суті, виявився заблокованим.

Стверджується, що це явище розпочалося ще восени 2017 року і тепер стає більш поширеним.

“У далекому 2014 році ПриватБанк заблокував нашому клієнтові 42 млн грн з посиланням на фінансовий моніторинг загалом (нібито в нього були підозрілі операції), і нам довелося відстоювати його права в суді, щоб розблокувати суму. А із жовтня-листопада все той же ПриватБанк став посилатися на списки Миротворця. Там говорили, що побоюються шахрайських операцій і фінансування тероризму. Але коли ми стали розбиратися – чим держбанк підтверджував свої побоювання, з’ясувалося, що ніяких запитів по клієнту в правоохоронні органи він не подавав”, – розповів керуючий партнер компанії Suprema Lex Віктор Мороз.

Позиція ПриватБанку чітко викладена в документі, який потрапив у розпорядження видання. Там говориться, що він перевіряє своїх клієнтів за списками Миротворця. Йому фінансисти довіряють, і потрапляння імені людини на його сторінки є підставою для закриття клієнту доступу до його грошей.

“Банком були виявлені негативні відомості щодо вас на інформаційному ресурсі Центру досліджень ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку Миротворець, партнерами якого є Служба безпеки України, Генштаб ЗС України, Державна прикордонна служба, Міністерство внутрішніх справ і Державна пенітенціарна служба”, – пише ПриватБанк у своїх листах до клієнтів і їхніх адвокатів.

І саме на цих підставах відмовляє власнику рахунку у видачі коштів. Оскільки в нього є мотивовані підозри в частині використання банку для незаконних операцій.

У такий спосіб держбанк виконує вимоги профільного закону і нацбанківських постанов у частині фінансового моніторингу.

За словами Віктора Мороза, рахунок вдавалося розблокувати тільки після суду з Миротворцем і банком: після подання позову про захист честі і гідності, виграшу судового процесу і видалення імені із сайту.

У найкращому разі подібна тяганина, за оцінкою юриста, може забрати два-три місяці, у найгіршому – більше року. І в цьому випадку не буде відігравати ролі: чи людина безпідставно потрапила в списки Миротворця, або ж банк заблокував рахунки повного тезка обвинуваченого в тероризмі.

Поки ж банкіри йдуть від зворотного і перекладають усе на плечі людей. У своєму листі до клієнта працівники ПриватБанку пропонують йому самому зв’язуватися з Миротворцем і домагатися видалення свого імені із сайту.

“Хоча це абсурд. У людини немає ніяких договірних відносин із сайтом Миротворець чи його власником. У нього договір з ПриватБанком, тому саме на цей банк і потрібно позиватися, що наш клієнт й зробить. Так що фінансистам у суді доведеться пояснювати, чому підставою для блокування рахунку послужила публікація на приватному сайті зі звинуваченнями, непідтвердженими постановою суду. Одночасно ми будемо вимагати стягнути з ПриватБанку пеню в розмірі 3% від суми за кожен день позбавлення клієнта права користуватися своїми коштами”, – зазначив старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

Цікаво, що саме ПриватБанк, за словами адвокатів, найактивніше блокує рахунки на підставі інформації Миротворця і наполягає на своєму.

“По своїй практиці і по тому, що чув від колег, можу сказати, що десь 90% блокувань з посиланням на Миротворець відбуваються саме в ПриватБанку, і його службовці згодом уперто відмовляються знімати блокування. Менші банки найчастіше прислухаються до аргументів, і при наданні пояснень віддають людям кошти”, – пояснив Віктор Мороз.

Юристи пояснюють таку позицію не тільки виконанням вимог фінмоніторингу, а й фінансовими мотивами. Банк використовує цю можливість, щоб довше не повертати гроші клієнту.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер
24 Квітня, Середа