<
Українцям підвищили тарифи на електроенергію

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:46 | 6.01.2021 / Новини / , /
Перегляди
24
/ коментарі 3

В Україні тариф на електроенергію з 1-го січня збільшився майже удвічі – з 90 копійок до 1,86 грн за перші 100 кВт години. Унаслідок суми в платіжках збільшаться на 78 гривень, до того ж уже через кілька місяців також збільшать і загальний тариф.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Як розповіла експертка житлових програм «Опори» Тетяна Бойко, перший «пільговий» тариф 90 копійок (діє до 1 січня 2021-го) не покривав вартість транспортування. Тобто зібраних з українців грошей не вистачало навіть для того, щоб компенсувати витрати на доставку струму від станції до розеток.

Якщо раніше, наприклад, за 100 кВт*год треба було платити всього 90 грн (а за кожен наступний кВт*год уже по 1,68 грн), то з 1 січня 2021-го діятиме єдиний тариф. І замість 90 грн потрібно буде платити вже 168 грн.

Водночас спеціальні зобов’язання продавати електроенергію держпідприємствам установили до кінця червня. Що це означає? Імовірно, вже у квітні до питання вартості електроенергії знову повернуться.

Більшість опитаних експертів погоджується: вартість електроенергії потрібно було підвищувати давно, але на це не йшли через непопулярність такого рішення. Член Національної комісії з питань енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) на умовах анонімності пояснив: ще два роки тому в Україні розробили план перегляду тарифів, проте його так і не втілили в життя.
коментарів: 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
12 Серпня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі