<

Українці зможуть купувати ліки онлайн: скільки коштуватиме ця послуга

09:14 | 14.01.2021 / Новини / , /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

Уряд повинен ухвалити нормативно-правові акти до 14 січня, які дозволять продавати ліки онлайн в Україні, адже наразі це заборонено. Нововведення є необхідним, оскільки недобросовісні підприємці все одно продають ліки онлайн, інколи навіть використовують шахрайські схеми та підроблені медикаменти. У законі є певні проблеми, адже його спотворюють.

Про це в ефірі ранкового шоу на 24 каналі розповів голова комітету з розвитку підприємництва Спілки українських підприємців Андрій Єрашов.

У чому проблема

У зміни до ліцензійних умов вводять додаткові обмеження, яких немає в законі.

«Вони не дають можливість аптекам працювати і доставляти такі товари, якщо аптеки працюють на ринку менше ніж 2 роки. Також у разі, якщо в них менше ніж 10 закладів. Це обмеження конкуренції», – сказав Єрашов.

Навіщо потрібен закон

Річ у тім, що ліки онлайн продавати не можна, але ринок все одно є, на жаль. «Нардепи, побачивши цю ситуацію, намагались привести наше законодавство у відповідність до європейського та захистити наших споживачів від недобросовісних суб’єктів, адже були випадки, коли ліки були сфальсифіковані», – запевнив Єрашов.

«Завдяки закону такої ситуації не буде, але питання в тому, наскільки дослухається МОЗ і чи внесуть зміни до ліцензійних умов, які відповідатимуть європейській практиці, яка вже давно дозволяє придбати ліки дистанційно», – наголосив експерт.

Як медикаменти перевозитимуть

Законом передбачено, що всі поштові оператори, які беруть участь у проєкті і возять медикаменти, повинні придбати спеціальні бокси, в яких перевозять ліки.

«Легальний бізнес завжди дотримується чинного законодавства і створює всі умови для того, щоб люди отримували якісні ліки, а не фальсифікати чи прострочені товари», – запевнив Єрашов.

Скільки коштуватиме доставка

Вартість доставки залежить від багатьох моментів, зокрема:

  • вага;
  • куди перевозитимуть.

«Наскільки нам відомо, вартість доставки від 23 гривень і сягає 35 – 37 гривень», – сказав Єрашов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Жовтня, Неділя
23 Жовтня, Субота