<

У Польщі відкрили пропам’ятну дошку українцям, які рятували їхніх громадян на Волині

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:50 | 6.09.2020 / Новини / , /
Перегляди
1
/ Коментарі відсутні

У місті Торунь Республіки Польща урочисто відкрили пропам’ятну дошку із прізвищами 300 громадян України, які рятували поляків під час Волинської трагедії.

«Українці, які рятували поляків під час різанини на Волині, назавжди залишаться взірцем гуманності», – написав президент Польщі Анджей Дуда у листі до учасників щорічної зустрічі кіл Radio Maryja і телеканалу Trwam «День подяки в Родині». У суботу в Торуні вшанували таких осіб, – передає Польське радіо.

У святій месі у костелі Богоматері Зірки Нової Євангелізації та св. Івана Павла ІІ у Торуні взяли участь, серед інших, голова партії Право і справедливість Ярослав Качинський, міністр національної оборони Маріуш Блащак, голова Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек, парламентарії, представники урядової та самоврядної адміністрації, а також влада міста і віряни.

Потім у парку Національної пам’яті відбулися урочисті заходи вшанування громадян України, котрі рятували поляків під час Волинської трагедії. Там відкрили пропам’ятну дошку із 300 прізвищами українців.

Президент Польщі Анжей Дуда вкотре висловився проти проукраїнської позиції та у листі підкреслив, що у суботу в Торуні вшанували ближніх української національності, котрі «з героїчною мужністю, протистоячи тиску своїх націоналістичних співвітчизників та ризикуючи власним життям, допомагали полякам під час різанини на Волині».

Дуда додав, що багато з тих справедливих померло разом з тими, кого вони хотіли захистити від смерті.

«Своєю позицію вони показали, що християнська етика і міжлюдська солідарність є сильнішими, ніж терор, злочини та геноцид», – підкреслив польський президент.

За його словами, дуже важливо сьогодні плекати пам’ять про тих осіб, та їхню героїчну позицію.

Натомість голова Права і справедливості Ярослав Качинський наголосив, що «вшанування пам’яті тих, хто рятував своїх польських сусідів, – є обов’язком поляків».

«Ті, кого ми сьогодні вшановуємо, хто сьогодні тут, можна сказати, навіки вписаний, це саме ті, хто досягнув цього піку людяності. Зазвичай пересічні, прості люди у найважчій ситуації, серед жахливої різні, безпрецедентної жорстокості, віддавали своє життя, часто дуже болісно, аби рятувати сусідів, знайомих, а часто також і тих, кого не знали», – сказав Качинський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Липня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі