<

У Павлівській громаді в домашнього собаки виявили сказ

21:05 | 20.03.2023 / Новини / , /
Перегляди
1054
/ Коментарі відсутні

У селі Грушів Павлівської громади виявили захворювання на сказ у домашнього собаки.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Володимирської райдержадміністрації.

У селі Грушів Павлівської громади на свійського собаку напало лисеня, яке забігло на обійстя з ближньої лісової смуги. Наступного дня аналіз уже мертвої дикої тварини підтвердив наявність у неї сказу. Спеціалісти відповідних служб дезінфікували місце загибелі лисиці, провакцинували собаку, який був із нею в контакті.

Потому ветеринарні працівники розпочали подвірний обхід села з метою виявлення хворих та з підозрою на хворобу свійських тварин. Виясняють також, чи не контактували з зараженою твариною люди.

Оскільки, до населеного пункту Грушів у радіусі менш як 5 км не прилягає жодне інше село, карантинні обмеження на 60 днів встановлено лише там.

В ході цих заходів буде проведена роз’яснювальна робота з власниками собак, котів, коней та корів щодо ознак та небезпечності сказу, також буде здійснена вакцинація вказаних домашніх тварин. Населений пункт перебуватиме під ветеринарним наглядом.

На жаль, зазначили члени комісії, у зв’язку із дією правового режиму воєнного стану, звичні профілактичні заходи щодо попередження сказу у дикій природі не застосовуються, адже вони полягають у мисливському відстрілі диких тварин та їх імунізації шляхом розкидання у лісі пероральних вакцин із літака.

Рішення про такі специфічні для періоду війни заходи може ухвалити лише рада оборони області, якщо ситуація з поширенням хвороби змінюватиметься. Наразі це поодинокі випадки на різних територіях Волині.

Але, наголошують працівники ветеринарних служб, головним методом боротьби з поширенням сказу залишається відповідальна і вчасна вакцинація домашніх тварин. Тож мешканців району простять не зволікати із проведенням щеплень свійської худоби та дворових пухнастиків.

Нагадаємо, у Зимнівській громаді в домашнього кота виявили сказ


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
4 Червня, Неділя
3 Червня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі