<
У Миколаївській області «чорні археологи» знищують унікальний скіфський курган: пригнали дві одиниці важкої техніки

Цей запис опубліковано більш як рік тому
01:15 | 9.11.2020 / Новини / , , , , /
Перегляди
2
/ Коментарі відсутні

У Миколаївській області біля села Скоболево «чорні археологи» розривають скіфське поховання. Це вже друга спроба руйнування унікального кургану групами людей на джипах, з двома одиницями важкої техніки, пригнали і автобус. На місце викликали поліцію.

Про це повідомив член громадської організації “Бузький гард” Ілля Зелінський, – інформує ТСН.

“Серед білого дня працює купа техніки на околиці села Скоболево, розривається бульдозером та екскаватором, вже була одна спроба в серпні, техніку арештували, але суд не задовільнив. Результат бачимо. Хтось місцевий дуже вдало вирішує питання та залякує людей, не виключено, що в долі і голова села”, – написав він.

За його словами, дозволу на розкоп у осіб немає. Цей курган є в державному обліку і охороняється державою. На місці, окрім активістів та археологів, також була присутня охоронна археологічна служба України.

Як розповів “Укрінформу” археолог Олександр Смирнов, курган відноситься до Висунської групи царських скіфських поховань. Йому близько 2,5 тисячі років.

“Мені зателефонували активісти і повідомили, що у Казанківському районі ведуться грабіжницькі розкопки унікального кургану, який належить до Висунської групи царських скіфських поховань. Йому близько 2,5 тисячі років. Ми з активістами, учасниками АТО поїхали туди і те, що побачили – вразило.

Група людей на «джипах», дві одиниці важкої техніки, автобус… Вони викопали яму вищу, аніж сам курган, висота якого була 12 метрів – заввишки як п’ятиповерхівка. Це неймовірно! Такого зухвальства, таких пошкоджень курганів я ще не бачив», – розповідає Смирнов.

Активісти викликали поліцію, але, за словами Олександра Смирнова, поки вона їхала, більшість порушників зникла.

“Залишилася тільки охоронна фірма ТОВ “Варта міста” з Одеської області. Їх забрали до відділку поліції для дачі показань”, – йдеться в новині “Укрінформу”.

Археолога обурило ставлення до проблеми місцевої влади.

“Такі розкопки посеред поля, засіяного, до речі, озимими, не могло залишатися поза увагою. Цей курган – унікальний зразок царських скіфських курганів, в яких ховали еліту суспільства. Він датується 5 століттям до нашої ери. Таких курганів на території нашої області лише п’ять. Про них всім відомо”, – розповів Смирнов.

За словами Смирнова, курган знаходиться на державному обліку і має охоронятися державою. Для офіційних наукових досліджень цього кургану потрібно близько мільйона доларів. Таких коштів у археологічної спільноти немає.

«Судячи з розмаху розкопок «чорних археологів», вони витрачали на ці роботи по 50 тисяч гривень на день, нам же таку суму виділяють на рік для наукових досліджень», – зазначає Смирнов.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 Серпня, Вівторок
8 Серпня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі