Систематичні пропуски та мінімум присутності: «прогульники» засідань ОВК №19

20:55 | 15.03.2019 / Рубрика: Новини / Позначка: / Прокоментуй!

Від 19-го лютого, коли сформували волинські ОВК, комісії провели в середньому по 5-7 засідань, кожне із яких відбулося за відсутності щонайменше одного члена комісії. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала відвідуваність засідань представниками кандидатів.

В ОВК №19 перше засідання відбулося 20 лютого, і на ньому були відсутні 8 осіб. Так, не прийшли Денис Кірічек (від Іллі Киви), Ірина Бондаренко (від Сергія Капліна), Олександр Буньков (від Віктора Бондаря), Валерій Дробінов (від Валентина Наливайченка), Андрій Кулініч (від Сергія Тарути), Анна Ситник (від Віталія Купрія), Катерина Потачало (від Віталія Скоцика), Світлана Чишій (від Андрія Новака).

Друге засідання відбулося 2-го березня за відсутності 8 членів комісії. Вперше не було на засіданні комісії Марії Базилюк (від Віталія Купрія), яка замінила Анну Ситник, а також Юлії Климчук (від Юрія Дерев’янка), Джаміля Натіг-Кизи Романюка (від Олександра Соловйова), Яни Онопчук (від Романа Безсмертного), Олександра Бунькова (від Віктора Бондаря) та Дмитра Шейчука (від Володимира Зеленського). Вдруге не було Валерія Дробінова, Ірини Бондаренко та Світлани Чишій.

Третє засідання ОВК відбулося 3-го березня. Його не відвідали Василь Боярчук (від Ігоря Смешка) Олена Власюк (від Віктора Кривенка), Володимир Данилюк (від Василя Журавльова), Петра Нагайовського (від Олександра Данилюка), Наталії Панащук (від Петра Порошенка), Ірини Сухарєвої (від Олександра Шевченка). Вдруге не було Юлії Климчук, Олександра Бунькова, Дмитра Шейчука та Джаміля Натіг-Кизи Романюка, а втретє не прийшли Валерій Дробінов та Світлана Чишій.

Четверте засідання ОВК «прогуляли» Тетяна Брушневська (від Сергія Носенка), Олена Власюк (від Віктора Кривенка), Ірина Кравчук (від Миколи Габера). Вдруге не було Володимира Данилюка, Василя Боярчука, Дениса Кірічека, Ірини Сухарєвої, Петра Нагайовського, Катерини Потачало. Третій раз не з’явилися на засідання комісії Юлія Климчук.

П’яте засідання, яке відбулося 12-го березня, вперше проігнорував Роман Грошкевич (від Олега Ляшка). Вдруге не було на засіданні Олени Власюк, а втретє не долучилися до роботи комісії Ірина Бондаренко, Денис Кірічек, Василь Боярчук, Катерина Потачало, Дмитро Шейчук. Четвертий раз на засіданні не було Юлії Климчук, Валерія Дробінова.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, участь у засіданнях виборчої комісії є обов’язком членів цих комісій (п. 2 ч. 6 ст. 29 Закону України «Про вибори Президента України»). Неявка два рази і більше на засідання комісії без поважних причин або неявка на засідання виборчої комісії у день голосування є підставою для дострокового припинення повноважень члена комісії (п. 8 ч. 4 ст. 30 Закону України «Про вибори Президента України»).

У такому випадку повноваження члена ОВК можуть бути достроково припинені за рішенням ЦВК (як комісії, яка утворила ОВК).  Відповідно до роз’яснень ЦВК з цього приводу ОВК може подати до ЦВК мотивоване звернення про дострокове припинення повноважень такого члена комісії. До звернення додаються матеріали (рішення комісії, витяги із протоколу засідання тощо), які підтверджують викладені в ньому обставини. ЦВК розглядає його на підставі отриманих матеріалів, а також витребуваних нею пояснень та інших документів. Таке звернення підлягає обов’язковому розгляду ЦВК протягом п’яти днів, а напередодні та в день голосування – невідкладно.

Нагадаємо, відповідно до частини 4 статті 28 Закону України «Про вибори Президента України» засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії. Згідно з частиною 5, засідання виборчої комісії скликається з обов’язковим повідомленням усіх членів комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний.

Вайбер

Додати коментар


Погляд

Замість того, щоб писати огидні коментарі, знайдіть собі роботу чи присвятіть час дитині
Людям не вгодиш…вони критикували попередню владу і пишуть “кілометри” негативних дописів про теперішню. Проте, варто зрозуміти, що якість життя і достаток ...

Новини

27 травня, Понеділок
07:34
У Німеччині літак із людьми застряг на дереві
06:17
На Ковельщині град зруйнував майбутній врожай
04:51
У Перу пройшов найпотужніший за 12 років землетрус
02:27
Чому трапляються панічні атаки та як їх зупинити
26 травня, Неділя
23:51
Італійський бренд Prada відмовився від використання хутра
22:41
Тріснуло скло – закрили «міст Кличка»: мер Києва розглядає версію стрілянини 1
21:47
Названо переможців Каннського кінофестивалю-2019
20:38
Автобус «Київ-Прага» згорів на трасі в Польщі
19:17
«По той бік закону»: куди зливають нечистоти з приватних помешкань у Володимирі-Волинському -1
18:26
Творці серіалу «Чорнобиль» розкрили таємниці знімального процесу 3
17:19
На Київщині правоохоронці затримали групу озброєних псевдополіцейських, які викрали підприємця
16:32
У Володимирі-Волинському більше 200 велосипедистів проїхалися вулицями міста
15:31
П’яний водій під Луцьком ледь не збив жінку з дитячим візочком
14:17
Роздавали цукор: на Луганщині поліція відкрила провадження про підкуп виборців 1
13:29
У 21 країні тривають вибори до Європарламенту
12:45
У Києві відкрили «скляний міст Кличка» 2
11:37
Маршртука під Одесою зіткнулася з вантажівкою, є постраждалі
10:25
Жоріка, який обкрадав магазини Нововолинська, посадили за ґрати на 4 роки 5
09:31
Які автомобіли найпопулярніші в Україні та світі
08:14
На трасі «Київ-Ковель-Ягодин» затримали автокрадія
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі