<

Симптоми, схожі на коронавірус: незаконно утримуваному кримчанину в РФ не надають меддопомогу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:36 | 22.03.2020 / Новини / , , , /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

У незаконно утримуваного кримського татарина Сервера Мустафаєва з 19-го березня спостерігається підвищена температура тіла та кашель, однак належної медичної допомоги у російському слідчому ізоляторі він досі не отримує.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, – пише hromadske.ua.

Вона уточнила, що стан здоров’я Мустафаєва погіршився — температура тіла підвищилася з 37,6 до 39,3, сухий кашель, сильний головний біль та слабкість у всьому тілі.

Він звертався до «Южного окружного военного суда» та адміністрації пенітенціарної установи з проханням надати йому належну медичну допомогу. Відтак йому зробили лише жарознижувальні ін’єкції, не зробивши жодного аналізу та не встановивши діагноз.

«Враховуючи оголошену Всесвітньою організацією охорони здоров’я пандемію коронавірусної інфекції вважаю такі дії російської влади неприпустимими, адже вони прямо порушують основоположне право людини на життя, гарантоване Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод», — написала омбудсменка.

Денісова вимагає від уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової негайно провести повне медичне обстеження кримського татарина, щоб встановити діагноз. Також просить забезпечити надання кваліфікованої лікарської допомоги в умовах місця несвободи.

«Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій відреагувати на грубі порушення Російською Федерацією прав незаконного утримуваного громадянина України та максимально сприяти забезпеченню основоположного права на життя кримського татарина Сервера Мустафаєва», — додала вона.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США

Нагадаємо:

  • У жовтні 2017-го року російські силовики заарештували в анексованому Бахчисараї шістьох місцевих жителів —Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекерьяєва й Ернеса Аметова. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».
  • 21-го травня 2018-го року в Криму також затримали координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва та жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до тієї ж справи.
  • 26-го серпня суд у Ростові-на-Дону продовжив запобіжний захід вісьмом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців. Відтак Марлен Асанов, Сервер Зекірьяєв, Ернес Аметов, Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Белялов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов залишаться в СІЗО до 13-го лютого 2020-го року.
  • 11-го липня Верховний суд Росії змінив вирок фігурантам справи. Енверу Мамутову призначили покарання у вигляді 16 років 9 місяців ув’язнення, Ремзі Меметову, Рустема Альбітарову, Зеврі Абсеітову — 8 років 9 місяців позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Травня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі