<

Споживачі газу з лічильниками заплатять удвічі більше, ніж без них – ЗМІ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:27 | 20.05.2015 / Новини /
Перегляди
2
/ коментарі 2

Кабмін затвердив норми споживання, які у два-три рази нижчі від фактичного використання в побуті, як показав експеримент.

Українські побутові споживачі газу, у яких встановлені лічильники, платитимуть значно більше від тих, у кого прилади обліку не встановлені. Це випливає з розрахунку, проведеного газорозподільними компаніями, місцевою владою та журналістами після затвердження Кабінетом міністрів нових норм побутового споживання блакитного палива, – пише Корреспондент.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 29-го квітня вирішив знизити удвічі норми споживання природного газу для громадян, у яких не встановлені лічильники. Про це, зокрема, повідомив в.о. голови Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк.

Для споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі (при цьому мають централізоване гаряче водопостачання), норму знизили з 6 куб. м на людину до 3 куб. м; для приготування їжі без підключення до гарячого водопостачання і без газового водонагрівача – з 9 до 4,5 куб. м; для споживачів, які використовують газ як для приготування їжі, так і для підігріву води – з 18 до 9 куб. м на людину.

Дослідження, проведені експериментальним шляхом газорозподільними компаніями та місцевою владою у Харкові, Львові та Білій Церкві, показали, що реальне споживання газу в квартирах, не обладнаних газовими лічильниками, перевищує встановлені урядом норми у кілька разів, повідомляє портал 104.ua.

За його даними, в квартирі, де є централізоване гаряче водопостачання і газова плита (за нормою за кожного мешканця треба оплачувати еквівалент 3 куб. м газу), експериментальним шляхом встановлено витрату від 7,5 до 13 кубометрів газу на людину.

“Не набагато менша розбіжність виявилася і при підрахунку витрат газу, виходячи з технічних потреб газових приладів. Так, розрахунок витрати газу на підставі техпаспорта газової плити показав, що щомісяця одному мешканцеві потрібно щонайменше 6 куб. м газу при користуванні однією плитою”, – пише портал.

У випадку, якщо разом з газовою плитою використовується газова водонагрівальна колонка (при відсутності центрального постачання гарячою водою), різниця між нормами і реальним споживанням виявиться ще більше. При нормі в 9 кубометрів експеримент показав витрату від 32 до 42 куб. м газу на місяць на кожного мешканця. Розрахунок на підставі техпаспортів газових приладів в даному випадку показав витрату газу щонайменше 26 куб. м газу.




коментарів: 2
  1. Це як мінімум несправедливо. Минулого року я скористався можливістю безкоштовно встановити лічильник, бо розумів/сподівався, що всіх будуть заставляти економити, довелось трохи змінити свої звички, акуратніше стежити за тим, як використовується газ і на тобі – бережливих знову пошили у дурні. Так там і рахувати не було чого! Можна жити у квартирі, де прописана одна людина, сімї з чотирьох чоловік і за “нормативні” 6 кубів використовувати як мінімум 60 кубів палива (особистий досвід) щомісяця ні в чому собі не відказуючи: грітися в осінньо-зимовий період, нагрівати щодня газовою колонкою цілу ванну води і т.д. Та навіть якщо всі пропишуться то 36 “безлімітних/необлікованих” кубів не 60. Доки держава буде їздити на нас в сфері комунальних тарифів? Економити повинні всі, але економія нонсенс там, де немає приладів обліку. Це аксіома. Експлуатація газових приладів без лічильника має бути заборонена, особливо після того як їх встановлювали всім без винятку за державний кошт. Або драконівськими нормами заставляти споживачів встановлювати лічильники. Ну то просто капець якийсь! НКРЕ – “на мило”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер