<

Спецоперація «Полісся» на українсько-білоруському кордоні: волинські силовики повідомили деталі

23:07 | 29.11.2021 / Новини / , /
Перегляди
792
/ Коментарі відсутні

Волинські силовики розповіли про деталі прикордонної спецоперації «Полісся», яка розпочалася на українсько-білоруському кордоні 24-го листопада.

Про те, якою є ситуація на кордоні станом на сьогодні та чи пов’язують такі активні дії не лише з нелегальними мігрантами, а й з накопичення військ РФ поблизу кордону, інформує ІА «Волинські Новини».

Днями на кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція «Полісся». Вона координується Державною прикордонною службою України та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами.

Як розповіла речниця Луцького прикордонного загону Маргарита Вершинінаінформація про кількість особового складу серед прикордонників, залучених до операції «Полісся», – з обмеженим доступом.

З її слів, основна мета активних дій – недопущення незаконного перетину кордону групами нелегальних мігрантів, а також припинення будь-якої іншої протиправної діяльності на кордоні.

«У межах цієї операції відбувається посилення особовим складом, технікою. Відбувається виставлення спільних прикордонних нарядів прикордонників і нацгвардійців, а також прикордонників з поліцейськими.

Працюють контрольні пости, які здійснюють перевірку автотранспорту, автостанцій з метою виявлення можливих нелегальних мігрантів та засобів і предметів, заборонених до перевезення», – проінформувала Маргарита Вершиніна.

На запитання, чи пов’язана така концентрація силових структур на українсько-білоруському кордоні з розташуванням та переміщенням вздовж нього військ РФ, речниця прикордонників відповіла, що основна увага учасників операції «Полісся» спрямована саме на протидію нелегальним мігрантам та порушення кордону великими групами осіб.

«На сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України і тому правоохоронні органи спільними зусиллями вже вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці.

Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план…

Головне її завдання – не допустити перетинання нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну і для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил», – розповіла речниця НГУ, старший лейтенант Аліна Новікова.

З її слів, для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організували роботу Міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на тактичному (районному) рівні утворено координаційні групи управління, куди входять представники взаємодіючих відомств.

«Контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

В охороні кордону активно застосовуватимуть для патрулювання і моніторингу авіацію, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження», – інформує речниця НГУ.

Окрім цього, з її слів, передбачене суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону.

У межах контрольованих прикордонних районів виставлятимуть контрольні пости на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів в населених пунктах прикордоння.

Відповідаючи на запитання, чи пов’язані такі заходи не лише з мігрантами на кордоні, а й з накопиченням військ РФ на території Білорусі, Аліна Новікова наголосила, що активні дії силовиків на українсько-білоруському кордоні пов’язані з недопущенням саме міграційної кризи.

До спецоперації «Полісся» залучили і представників Національної Поліції України.

Зі слів речниці Головного управління Національної поліції у Волинській області Ольги Бузулук, наразі у Нацполіції достатньо сил і засобів для виконання поставлених завдань.

У операції задіяні представники всіх підрозділів поліції, які повною мірою виконуватимуть поставлені перед ними задачі.

Офіцер групи морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Волинського обласного військового комісаріату Анатолій Маринюк пояснив, що повістки резервістам й справді надсилали, тому що планували формувати підрозділ територіальної оборони на навчальні збори, які мали стартувати 24-го листопада.

Саме у цих зборах на території Луцького району й мали брати участь резервісти, які, власне, й отримали повістки. Але 23-го листопада захід відтермінували.

«Ситуація на кордоні – поки що не наша компетенція. Військові територіальні центри комплектування і військові комісаріати поки ще не мають жодного стосунку до того, що відбувається на кордоні.

Це прерогатива МВС і їхніх структурних підрозділів, таких як ДПС, Нацгвардія і Нацполіція. До таких операцій можуть залучати бійців ЗСУ, зокрема підрозділи тероборони, але поки що їх не залучають.

Справді, 24-го листопада планували навчальні збори підрозділів територіальної оборони і саме до цих зборів мали долучати резервістів. Але поки що їх відтермінували. Чекаємо на команду з Києва», – зазначив він.

Читайте також: У рамках посилення охорони кордону з Білоруссю у Волинській області розпочалася спеціальна прикордонна операція.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Липня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі