<

Спалах поліомієліту: на Рівненщині впродовж трьох місяців хочуть вакцинувати усіх дітей до трьох років

21:24 | 9.10.2021 / Новини / , /
Перегляди
92
/ Коментарі відсутні

У Рівненській області впродовж 90 днів хочуть вакцинувати проти поліомієліту всіх дітей віком до 5 років включно незалежно від раніше зробленого щеплення.

Відповідне рішення ухвалила комісія з надзвичайних ситуацій Рівненщини через випадок поліомієліту у 1,5-річної дитини, повідомила пресслужба МОЗ у фейсбуці.

«Упродовж 14 днів – з 11 до 22 жовтня – відбудеться невідкладний «нульовий» тур вакцинації з використанням інактивованої поліомієлітної вакцини на території області для дітей до 5 років включно незалежно від раніше проведеної вакцинації. Наступні три раунди триватимуть впродовж 90 днів та охоплять усе населення області цієї вікової групи», – ідеться в повідомленні.

Комісія також ухвалила рішення про те, що невакцинованих дітей не будуть допускати до навчання. Для них забезпечать інші форми навчання.

Випадок «поліо» класифікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу, наголосили у МОЗ.

«Лише 53 відсотків малюків віком до року отримали планові щеплення 2021 року. Враховуючи випадок захворювання на поліомієліт, тепер маємо здійснити додатковий тур і вакцинувати всіх дітей регіону, аби захистити дітей від інфікування», – додали в повідомленні.

Міністерство посилається на висновок ВООЗ. Він ідентифікує випадок захворювання як спалах, і визначає, що вірус має зв’язок з вірусами афгансько-пакистанського походження. Останні зараз циркулюють у Таджикистані.

Нагадаємо, у Рівненській області маленька дівчинка, в якої підтвердили поліомієліт, вже не встає на ноги.

Дитині рік і чотири місяці, вона виховується в родині, де десятеро дітей. Дитина не була вакцинована від цієї хвороби, оскільки батьки свідомо відмовлялися від обов’язкових щеплень. Під час обстеження родини, фахівці виявили вірус ще у шістьох дітей, але парезу кінцівок в них немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 Грудня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі