<

Слідом за Україною в Латвії зареєстрували Православну Автономну Церкву

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:15 | 30.10.2019 / Новини / /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

У міністерстві юстиції Латвії офіційно зареєстрували Латвійську Православну Автономну Церкву (ЛПАЦ) Константинопольського Патріархату.

Запис про реєстрацію з’явилася на сайті ліцензованої компанії, яка веде відповідний державний реєстр, – повідомляє співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд у фейсбук.

До цього часу всі православні в Латвії перебували в складі церкви Московського Патріархату, а в країні існувала норма: одну конфесію може представляти тільки одна релігійна структура, тобто існування двох різних православних структур було неможливим. Представники ЛПАЦ, яка вважає себе правонаступницею Латвійської православної церкви в складі Константинопольського Патріархату і не визнає підпорядкування РПЦ, намагалися отримати реєстрацію ще з 1990-х років. Судові позови з цього приводу завершилися рішенням Конституційного суду Латвії, який визнав неправомірність принципу “одна конфесія – одна церква”.

Після здобуття незалежності Латвії в 1917 православні в цій країні вирішили перейти в юрисдикцію Константинопольського Патріархату. Ще в 1936 році латиші отримали Томос про автономію в складі Вселенської Патріархії. Однак після анексії країн Балтії Радянським Союзом в 1940 році цю автономію було ліквідовано, а Латвійська Православна Церква увійшла до складу Московського Патріархату.

Павло Подобєд вважає, що таке рішення міністерства юстиції Латвії важливо тому, що “відкриває дорогу до передачі майна, що перебуває в руках РПЦ новому-старому власнику – ЛПАЦ”.

“Мова йде не тільки про храми, а й про дуже дорогих земельних ділянках в історичних частинах латиських міст. Мова – про величезний стані”, – підкреслив історик.

Американський політолог Пол Гобл назвав рішення Мін’юсту Латвії, поряд з отриманням автокефалії ПЦУ – “цвяхами, яким забивають кришку від труни Русского мира”.

До слова, митрополит Епіфаній отримав лист від Священного Синоду Елладської православної церкви з визнанням церковної єдності з Православною церквою Укаїни.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Квітня, Вівторок